Foto: Valsts policija

Aizvadītajā ceturtdienā, 9. maijā, Valsts policijas (VP) darbinieki, veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības aizturēja divus vīriešus, un vairākās kratīšanās atsavināja lielu daudzumu narkotiskās un psihotropās vielas, kā arī skaidru naudu 4080 eiro apmērā un divas automašīnas, portāls "Delfi" uzzināja VP.

Abām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

VP norādīja, ka 9. maijā VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 4. biroja darbinieki sadarbībā ar VP Speciālo uzdevumu bataljonu, veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, Rīgā, Pļavnieku mikrorajonā aizturēja divus 1974. gadā dzimušus vīriešus par iespējamu narkotisko un psihotropo vielu realizāciju.

Kriminālprocesa ietvaros Valsts policija veica piecas kratīšanas – gan personu dzīvesvietās, gan automašīnās. Kopumā atsavināti teju septiņi kilogrami narkotisko un psihotropo vielu – vairāk nekā viens kilograms sintētisko kristālu, teju četri kilogrami amfetamīna grupas narkotiskās vielas, kā arī marihuāna, sintētiskais heroīns un izotonitazēns jeb "šora", kas ir spēcīgs un sevišķi bīstams sintētiskais opioīds.

Visām atsavinātajām narkotiskajām un psihotropajām vielām ir nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu precīzu svaru un sastāvu. Tāpat tika atsavināta skaidra nauda 4080 eiro apmērā un divas automašīnas – "BMW" un "Audi" markas transportlīdzekļi.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas, proti, par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu realizēšanu, ja tas izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Abām personām tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu. Jāpiemin, ka personas jau iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā par šādām un līdzīga rakstura darbībām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!