Foto: LETA

Valsts policija (VP) aizturējusi vīrieti, kurš 5. maijā Rīgas autoostā ar pudeli metis kāda autobusa šoferim un draudējis viņam ar nazi, portāls "Delfi" uzzināja VP.

Likumsargi skaidroja, ka 5. maijā Rīgas starptautiskās autoostas apkārtnē kāds 1992. gadā dzimis vīrietis veicis huligāniskas darbības, proti, iemeta kāda transportlīdzekļa vadītājam ar pudeli, nodarot miesas bojājumus, un pēc tam piedraudēja ar nazi.

10. maijā Valsts policija izplatīja informāciju, aicinot sabiedrību atpazīt iespējamo vainīgo personu un ziņot par vīrieša iespējamo atrašanās vietu, kas sekmētu viņa atrašanu. Pēc sabiedrības aktīvas iesaistes, 11. maijā Rīgas Austrumu pārvaldes amatpersonas vīrieti aizturēja.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas, proti, par huligānismu, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu, vai ar pretošanos varas pārstāvim vai personai, kura vēršas pret sabiedriskās kārtības pārkāpšanu, vai ja tas izdarīts, lietojot ieročus, kā arī citus miesas bojājumu nodarīšanai izmantojamus priekšmetus. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, kā arī viņš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

VP izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri ziņoja un sekmēja vīrieša atrašanu.

Vienlaikus sociālajos medijos bija izplatījusies nepatiesa informācija, kur šī persona un viņa bilde tiek saistīta ar slepkavību. Valsts policija vērš uzmanību, ka persona nav veikusi šādu noziegumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!