Foto: Valsts policija

Valsts policija 16. aprīlī Kārsavas novadā aizturējusi kādu iereibušu autovadītāju, kurš pēc automašīnas apturēšanas policistiem mēģinājis dot 500 eiro kukuli, lai likumsargi nefiksētu viņa pārkāpumu.

Policisti saņēmuši informāciju no vairākiem autovadītājiem, ka Kārsavas novadā kāda automašīna brauc, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, "streipuļo", iebraucot pretējā braukšanas joslā, tādējādi apdraudot citus ceļu satiksmes dalībniekus. Reaģējot uz šo informāciju, notikuma vietā ieradušies Latgales reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas darbinieki, kuri apturējuši aizdomīgo transportlīdzekli Mežvidu pagastā.

Pārbaudot DAF markas transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, viņa izelpā policisti sajutuši alkohola smaku. Policisti veikuši alkohola koncentrācijas mērījumu, kas atklājis, ka šoferis ir vairāk nekā divu promiļu stiprā alkohola reibumā.

Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas, 1971. gadā dzimušais DAF vadītājs policijas darbiniekam piedāvājis 500 eiro kukuli. Saistībā ar notikušo policija sākusi pret vīrieti kriminālprocesu.

Patlaban vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 149.15 panta 4. daļu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz 15 diennaktīm, uzliek naudas sodu no 1200 līdz 1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Vīrietim draud arī kriminālatbildība par kukuļa piedāvājumu policijas darbiniekam. Kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikuma 323. panta ir sodāma ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Valsts policija pateicas autovadītājiem par vērību un tūlītēju informācijas sniegšanu likumsargiem, kā arī aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas. Policija norāda, ka iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet rada draudus arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!