Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar VID Muitas pārvaldes amatpersonām, veicot muitas kontroli Lietuvā reģistrētam kravas transportlīdzeklim ar kokmateriālu kravu, atklāja tajā vairāk nekā deviņus miljonus cigaretes bez akcīzes nodokļa markām, portāls "Delfi" uzzināja VID.

Šā gada decembrī Ventspils ostas muitas kontroles punktā tika veikta kravas transportlīdzekļa muitas kontrole pirms tā uzbraukšanas uz prāmja, kas bija ceļā no Ventspils uz Zviedriju.

Kravas auto ar kokmateriālu kravu tika veikta skenēšana un padziļinātās pārbaudes laikā, piedaloties arī diviem muitas darba suņiem, tika atklātas speciāli koka brusās rūpīgi veidotas kontrabandas cigarešu slēptuves, bet tajās – aptuveni 9 100 000 cigarešu "NZ Gold" bez akcīzes nodokļa markām.

Tādējādi valstij ir novērsti iespējamie zaudējumi – aptuveni 1,5 miljoni eiro.

Konteinera nosūtītājs bija uzņēmums Lietuvā, bet saņēmējs – uzņēmums Dānijā.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par kontrabandu lielā apmērā.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā, piebilst VID.

VID šogad par tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti ir uzsācis 123 kriminālprocesus, izņemtas 62,6 miljonus cigarešu un 42 017 kilogramus smēķējamās tabakas, kas ir ekvivalents 60 miljoniem cigarešu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!