Pagājušajās sestdienas vēlā vakarā Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas inspektori, patrulējot Rīgas ielās, pamanījuši kādu automašīnu, kuras vadītājs ļoti steidzies. Ignorējot policistu lūgumu apstādināt automašīnu, BMW spēkrata vadītājs turpinājis traukties, un vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometru stundā, viņš traucies ar 195 kilometriem stundā, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā.

18. janvārī, Rīgā ap pulksten 23.30 Speciālo uzdevumu nodaļas inspektori, uzraugot satiksmi, uz Dienvidu tilta fiksējuši kādu automašīnu, kura pārvietojusies ar vismaz 130 kilometriem stundā.

Reaģējot uz šo pārkāpēju, policisti vairākkārt izteikuši prasību apturēt transportlīdzekli, taču vadītājs ignorējis policijas darbinieku likumīgās prasības un sācis bēgšanu. Ātrumpārkāpējs bēgot braucis pa Dienvidu tiltu virzienā no Bauskas ielas uz Krustpils ielu.

Virzoties pa Krustpils ielu uz Kaudzīšu ielas pusi, BMW markas transportlīdzekļa vadītājs krietni pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu – vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometru stundā, viņš pārgalvīgi brauca ar 195 kilometriem stundā.

Apturot automašīnu, policijas darbinieki konstatējuši, ka pie "BMW" stūres sēdies tikko pilngadību sasniedzis jaunietis. Pārbaudes laikā konstatēts, ka vadītājam nav likumā noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Turklāt viņš atkārtoti gada laikā pieķerts, vadot automašīnu bez tām.

Jaunietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli. Proti, par bēgšanu no policijas.

BMW vadītājam noformēts arī administratīvā pārkāpuma protokols par transportlīdzekļa vadīšanu atkārtoti gada laikā, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību. Kā arī par braukšanas ātruma neievērošanu, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar ceļa zīmi "Apdzīvotas vietas sākums".

Valsts policija aicina automašīnu vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu neievērošana apdraud ne tikai paša vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!