25. augustā pulksten 1.37 Rīgas pašvaldības policijas (RPP) ar videonovērošanas kameras palīdzību pamanīja kādu jestru jauniešu bariņu. Viens no bariņā esošajiem jaunekļiem paķēra uz ielas izvietoto konusu, ar kuru sāka dejot, bet drīz pēc tam viņam pievienojās vēl viens jaunietis, kurš sāka izģērbties, portālu "Delfi" informēja RPP.

Informācija par notiekošo nodota tuvākajai Rīgas pašvaldības policijas autopatruļai.

Darbinieki, ierodoties notikuma vietā, sazinājās ar RPP pilsētas videonovērošanas centra darbiniekiem, lai noskaidrotu, kurš no bariņā esošajiem jauniešiem pirmīt atkailinājies.

Sekojot norādēm, pārkāpējs atrasts un ar viņu uzsākta saruna.

Pārrunu laikā noskaidrots, ka visi jaunieši ir Francijas pilsoņi.

Sākotnēji pārkāpējs noliedza izdarīto, bet policists uzreiz atklāja, ka viņa darbības piefiksējušas Vecpilsētā izvietotās kameras.

Īsi pēc tam jauneklis atzina, ka tik tiešām pirms tam kails Vecrīgā dejojis.

Savukārt, jautājot, kādam nolūkam tas darīts, viņš atbildēja, ka tas esot bijis tikai "joks".

Saistībā ar notikušo pārkāpējam piemērots naudas sods 70 eiro apmērā.

Pagājušajā nedēļā RPP uzmanības lokā bijuši vairāki manāmi iereibuši ārvalstu apmaiņas studenti, kuri vēl pirms mācību gada sākuma nonākuši policijas redzeslokā par huligāniskām darbībām.

Ņemot vērā arī iepriekšējo gadu pieredzi, RPP aicina augstākajām izglītības iestādēm, kuras uzņem ārvalstu studentus, informēt viņus gan par sabiedriskās kārtības noteikumiem Rīgā, gan arī par noteikumiem, kas saistīti ar Covid-19 izplatības mazināšanu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!