Fоtо: F64

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eco Baltia vide" plāno vērsties tiesā pret Jūrmalas domi, prasot atlīdzināt kompānijai radītos zaudējumus 500 000 eiro apmērā saistībā ar domes pirms aptuveni pieciem gadiem veikto iepirkumu par atkritumu apsaimniekošanu, apliecināja "Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.

Viņš skaidroja, ka "Eco Baltia vide" kopā ar vēl trim kandidātiem 2016. gadā piedalījās iepirkumā par atkritumu apsaimniekošanu Jūrmalas pilsētā. Konkursā tika noteiktas stingras prasības attiecībā uz kandidāta pēdējo trīs gadu pieredzi un saimniecisko izdevīgumu. Pēc "Eco Baltia vide" ieskatiem, uzvarētājs šīm prasībām nekvalificējās vai atbilda tikai daļēji.

Līdz ar citiem iepirkuma kandidātiem 2016. gada oktobrī juridisko personu apvienība, kuru veido "Eco Baltia vide" un Lietuvas "Ekonovus", iesniedza sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB). Pēc vairākkārtējas iepirkuma pārsūdzēšanas IUB 2017. gada martā sūdzību noraidīja un atļāva Jūrmalas domei slēgt līgumu ar iepriekš noteikto konkursa uzvarētāju.

Tomēr "Eco Baltia vide" aizvien saskatīja pārkāpumus iepirkuma uzvarētāja noteikšanā, tāpēc vērsās ar sūdzību tiesā. Pēc vairāku gadu tiesvedības tā atzinusi, ka iepirkumā uzvarētājs patiešām izvēlēts nelikumīgi un tā piedāvājumu vajadzēja noraidīt. Savukārt saskaņā ar iepirkuma komisijas sēdes protokoliem "Eco Baltia vide" un "Econovus" apvienotais piedāvājums bija otrais saimnieciski izdevīgākais, līdz ar to atzīstams par konkursa uzvarētāju, ar kuru slēgt līgumu, skaidroja Aizbalts.

Tiesas spriedumā noteikts, ka "Eco Baltia vide" ir tiesīga Jūrmalas domei pieprasīt atlīdzību par gūtajiem zaudējumiem, kā arī negūto peļņu. Kopējā summa par piecu gadu periodu, pēc uzņēmuma aprēķiniem, ir 500 000 eiro.

Uzņēmums vairāku mēnešu garumā esot nesekmīgi mēģinājis sazināties ar domi par radīto zaudējumu un negūtās peļņas segšanu, tādēļ "Eco Baltia vide" par minētās summas piedziņu plāno vērsties tiesā.

Jūrmalas domes viedokli šonedēļ nav izdevies iegūt.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Eco Baltia vide" reģistrēta 1996. gadā, un tās pamatkapitāls ir 203 470 eiro. Kompānija ietilpst atkritumu apsaimniekošanas un pārstrādes uzņēmuma grupā "Eco Baltia". Pērn "Eco Baltia vide" apgrozījums bija 24,092 miljoni eiro, kas ir par 28,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 12,3 reizes, sasniedzot 3,303 miljonus eiro.

AS "Eco Baltia" akcionāri ir fonds "INVL Baltic Sea Growth Fund" (52,81%), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%), "Eco Baltia" vadītājam Mārim Simanovičam piederošais uzņēmums "Enrial Holdings" (15,93%) un Kiprā reģistrēta kompānija "Penvi Investment Ltd" (0,75%).

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !