Ceturtdien, 23. decembrī, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Videonovērošanas centra darbinieki pamanīja kādu mazu zēnu, kurš mēģināja uzkāpt uz Buļļupes ledus Daugavgrīvā, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

Zēns ledū ielūza, taču paspēja pieturēties pie krasta, tādēļ incidentā vien piesmēla zābakus ar saltu ūdeni.

Policistu ierašanās brīdī zēns jau bija uzsācis ceļu mājup, tādēļ kārtības sargi pavadīja viņu līdz dzīvesvietai un pārrunāja notikušo ar zēna vecākiem, brīdinot, ka pat šādas it kā nevainīgas izklaides var beigties traģiski.

RPP norāda, ka ilgstošais sals un biezā sniega kārta rada ilūziju, ka Rīgas ūdenstilpju ledus varētu būt pietiekami biezs, lai uz tā droši atrastos, taču ledus kvalitātes analīze liecina, ka tā biezums ir nevienmērīgs, svārstoties no aptuveni septiņiem centimetriem līdz pat dažiem milimetriem, turklāt esošais ledus ir porains, kas paaugstina tā trauslumu.

RPP arī aicina zemledus makšķerniekus būt pacietīgiem un sagaidīt brīdi, kad oficiāli tiks atļauts atrasties uz ledus.

Savukārt ņemot vērā, ka ir sācies skolēnu ziemas brīvlaiks, policija aicina vecākus savām atvasēm atgādināt, ka pašlaik pilsētā uz ledus atrasties ir aizliegts un tas ir bīstami.

Katru ziemas sezonu speciālisti no Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes monitorē ledus biezumu un kvalitāti Rīgas ūdenstilpēs, īpaši uzmanību pievēršot populārākajām pulcēšanās vietām un zemledus makšķernieku iecienītākajām vietām.

Pašlaik ledus biezums ir nevienmērīgs un porains, turklāt to klāj bieza sniega sega, kas rada mānīgu iespaidu par ledus izturību.

No 3. decembra Rīgā ir uzsludināts paaugstinātas ledus bīstamības periods – šajā laikā uz ūdenstilpju ledus Rīgā atrasties ir aizliegts.

Sods par atrašanos uz ledus var sasniegt 100 eiro.


Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!