Foto: DELFI

Sestdien pierobežas joslā uz autoceļa Braslava-Daugavpils robežsargi aizturēja Baltkrievijas pilsoni, kurš robežsargiem piedāvāja 10 eiro kukuli un degvīna pudeli, lai amatpersonas nepievērstu uzmanību, ka vīrietis novietojis savu kravas automašīnu ar piekabi ceļa zīmes "Apstāties aizliegts" darbības zonā, portālu "Delfi" informēja robežsardzē.

Par kukuļdošanu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas un krimināllietas materiāli nosūtīti Dienvidlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, savukārt Dienvidlatgales prokuratūrā persona saukta pie kriminālatbildības un viņai tika piemērots prokurora priekšraksts par sodu, nosakot naudas sodu 10 minimālo mēnešalgu apmērā, tas ir, 5000 eiro.

Tāpat persona sodīta pēc Ceļu satiksmes likuma 57. panta piektās daļas 11. punkta par stāvēšanu 326. ceļa zīmes darbības zonā, ar astoņām naudas soda vienībām jeb 40 eiro.

Kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!