Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par nelegālu tabakas izstrādājumu apriti lielā apmērā, portāls "Delfi" uzzināja VID.

2022.gada martā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas pēc iepriekšējas operatīvās informācijas par, iespējams, nelegālu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju veica procesuālās darbības.

Kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas darbinieki Rīgā veica astoņas kratīšanas. Kratīšanu laikā izņemtas 156 950 dažādu marku nelikumīgas cigaretes (tostarp ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām), kā arī 762 litri degvīna, 205 litri dzirkstošā vīna, 500 litri dīzeļdegvielas, kura bija uzpildīta mucā ar uzpildes pistoli, vairāk nekā 300 grami narkotiskās vielas (iespējams, marihuāna un kokaīns), kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Ja tabakas izstrādājumi, alkohols un degviela būtu realizēti Latvijas tirgū, pēc sākotnējiem aprēķiniem valstij būtu nodarīti zaudējumi nenomaksātā akcīzes nodokļa veidā ne mazāk kā 22 000 eiro apmērā.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta trešajā daļā, 220.1 panta pirmajā daļā un 253. panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm.

Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā, vai par šā panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja to izdarījusi organizēta grupa soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Par naftas produktu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.
avukārt par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Kriminālprocesā viena persona atzīta par aizdomās turēto un tai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!