Foto: Kadrs no video

Šā gada maija beigās Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret maksātnespējas administratoru un viņa pilnvarotu personu, kuri gandrīz desmit gadu laikā no maksātnespējīga uzņēmuma piesavinājušies vairāk nekā 1,4 miljonus eiro, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

Portāla "Delfi" rīcībā esošā informācija liecina, ka šajā procesā aizdomās turētais ir bijušais Latvijas olimpiskās komitejas (LOK) vadītājs Aldons Vrubļevskis.

Vrubļevskis portālam "Delfi" apliecināja, ka viņam kādā kriminālprocesā ir piemērots aizdomās turētā statuss.

Noziedzīgais nodarījums ir kvalificēts pēc Krimināllikuma pantiem par piesavināšanos un krāpšanu lielā apmērā, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā.

Policijā norādīja, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka 1957. gadā dzimis maksātnespējas administrators un viņa pilnvarotā persona, kas dzimusi 1977. gadā, laikā no 2009. gada 11. jūnija līdz 2018. gada 26. jūlijam, negodprātīgi veikuši maksātnespējas procesu kā maksātnespējas administratori, prettiesiski piesavinoties finanšu līdzekļus 1 438 785,34 eiro apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanā nav izdevies izsecināt maksātnespējas procesa administratora un viņa pilnvarotās personas veikto pārskaitījumu vai skaidras naudas izlietojuma saistību ar konkrēto maksātnespējas procesu. Proti, izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka naudas līdzekļi izlietoti bez tiesiska pamata un pārkāpjot Maksātnespējas likuma 26. panta otrajā daļā, 64. panta 8. punktā un 91. pantā noteiktās prasības.

Turklāt policija ir secinājusi, ka no personas, kas saistīta ar maksātnespējas procesu, prettiesiski atsavināti trīs ar maksātnespējas procesu saistīti nekustamie īpašumi, kā arī nepamatoti pārskaitītie naudas līdzekļi legalizēti, pārskaitot 71 800 eiro uz Vācijas Federatīvajā Republikā reģistrēta uzņēmuma kontu un iegādājoties automašīnu "Porche Panamera", kuru faktiski izmantoja pilnvarotā persona.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, šā gada 27. maijā VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas amatpersonas kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu un nosūtīja kriminālprocesu Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām pēc Krimināllikuma 179. panta trešās daļas, 177. panta trešās daļas un 195. panta trešās daļas. Par šādiem likumpārkāpumiem draud līdz pat desmit gadiem ilgs cietumsods.

Abām aizdomās turētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi un uzlikts arests mantai.

Vrubļevskis ilgus gadus kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas bijis viens no ietekmīgākajiem cilvēkiem Latvijas sportā. Bijušais riteņbraucējs jau padomju gados iestājās par Latvijas BMX federācijas izveidošanu, kuru arī vadīja kā tās prezidents no 1989. līdz 2005. gadam.

Savukārt vēl ilgāk viņš bijis starp vadošajiem cilvēkiem Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK). 1988. gada 19. novembrī LOK tiekot atjaunotai, Vrubļevskis kļuva par tās ģenerālsekretāru, bet 2004. gadā viņš tika ievēlēts par LOK prezidentu, aizstājot Vilni Baltiņu. 2020. gada ievadā funkcionārs paziņoja, ka uz piekto termiņu šajā amatā vairs nekandidēs. Vrubļevskis pēc karjeras LOK pievērsies olimpiskās kustības vēstures izpētīšanai.

Vrubļevskis arī ilgstoši strādāja par zvērinātu advokātu, kā arī maksātnespējas administratoru, taču publiski pieejamā informācija liecina, ka viņa administratora sertifikāts iztecējis jau 2018. gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!