Foto: Valsts policija
Valsts policijas Ogres iecirkņa policisti aizdomās par cilvēktirdzniecību organizētā grupā aizturējuši trīs personas, portālu "Delfi" informēja likumsargi.

Personas vairāku mēnešu garumā bija izmantojušas iedzīvošanās nolūkā kādu sievieti, kas nodarbojās ar prostitūciju.

Šobrīd Valsts policijā tiek izmeklēts arī cits kriminālprocess pret minētās noziedzīgās grupas iespējamo organizatori – 1966. gadā dzimušo Valiju Reini saistībā ar krāpšanu lielā apmērā, kas izdarīta pret trīs personām. Iespējams, cietušo skaits ir vēl lielāks, tāpēc Valsts policija aicina aplūkot sievietes fotogrāfiju un atsaukties ikvienu, kurš cietis no viņas iespējamām noziedzīgajām darbībām. Sazināties ar policiju iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai 65002402 vai arī rakstot e-pastu: kanc.ogre@riga.vp.gov.lv.

Šā gada 2. jūnijā iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros Ogres iecirkņa likumsargi aizdomās par cilvēktirdzniecību, ja tā izdarīta personu grupā, aizturēja nozieguma iespējamo organizatori – 1966. gadā dzimušu sievieti, kas šajā noziedzīgajā grupā darbojusies kā sutenere. Tāpat tika aizturēts 1999. gadā dzimis vīrietis, līdzdalībnieks. Savukārt dienu vēlāk policisti aizturēja trešo organizētās grupas dalībnieci – 1986. gadā dzimušu sievieti.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka organizatore, psiholoģiski ietekmējot, ar maldiem un viltu iesaistījusi cietušo seksuālu pakalpojumu sniegšanā par samaksu. Cietusī tika maldināta par finansiālu labumu saņemšanu nākotnē. Tajā pašā laikā cietusī bijusi spiesta atdot visu nopelnīto naudu organizatorei. Cietusī sieviete dzīvojusi izīrētā dzīvoklī kopā ar nozieguma organizatori un līdzdalībnieku. Kā arī izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka viņai atņemta pase, un viņa ietekmēta arī fiziski.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!