Foto: Valsts policija

Valsts policijas likumsargi Rīgas reģionā aizturēja trīs personu grupu, kas nodarbojās ar narkotiku tirdzniecību un atsavināja 204 gramus protonitazēna, kas ir sevišķi bīstama un viegli pārdozējama narkotiskā viela, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

Šāds daudzums vielas atbilst aptuveni 2000 devām un tā cena ielu tirdzniecībā ir ap 30 000 eiro.

Veicot operatīvās un procesuālās darbības, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas likumsargi 15. septembrī Rīgā un Olainē īstenoja iepriekš plānotu aizturēšanas operāciju, notverot trīs personu grupu saistībā ar narkotisko vielu apriti.

Aizturētie ir 1994. un 1965. gadā dzimuši vīrieši un 1965. gadā dzimusi sieviete. Viņi visi jau iepriekš nonākuši tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā.

1994. gadā dzimušais vīrietis iepriekš sodīts par akcīzes preču nelikumīgu apriti un krāpšanu. Savukārt 1965. gadā dzimušais līdzdalībnieks iepriekš sodīts par izspiešanu, kas izdarīta personu grupā, kā arī nonācis policijas redzeslokā par narkotisko vielu nelikumīgu apriti un citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Arī aizturētā sieviete iepriekš sodīta saistībā ar narkotiku nelikumīgu apriti.

Procesuālo darbību laikā likumsargi atsavināja 204 gramus protonitazēna. Protonitazēna iedarbība ir spēcīgāka nekā heroīnam. Turklāt noziedznieki šo vielu iegūst mājas apstākļus, līdz ar to narkotisko vielu koncentrācija tajā var būtiski variēt, tāpēc lietotāji sevi pakļauj sevišķi augstam pārdozēšanas riskam.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka minētās personas tirgojušas protonitazēnu, taču precīza katras personas loma vēl tiek skaidrota. Šobrīd zināms, ka šī personu grupa ir saistīta ar organizēto noziedzību.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vielu neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Sestdien, 17. septembrī, tiesa visām trim aizdomās turētajām personām piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Policijā atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!