Foto: DELFI

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ceturtdien, 8. februārī, veica kriminālprocesuālās darbības, tostarp kratīšanas, trijos objektos Valmierā un Cēsīs. KNAB izmeklēšanā pārbauda faktus par iespējamību, ka Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurors izpaudis neizpaužamas ziņas, kas nav valsts noslēpums, portālu "Delfi" informēja KNAB un prokuratūrā.

Kriminālprocesa ietvaros, kas uzsākts 2023. gada 22. decembrī, un izmeklēts par 329. pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu.

KNAB veic pārbaudi par tā rīcībā esošo informāciju, ka Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurors vismaz divos savstarpēji nesaistītos gadījumos izpaudis fiziskām personām neizpaužamas ziņas, kas nav valsts noslēpums. Izpaustā informācija saistīta ar Vidzemes prokuratūras uzraudzībā esošu kriminālprocesu. Trim kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību.

Arī turpmākā izmeklēšanas gaitā prokuratūras struktūrvienības sniegs izmeklēšanas iestādei visu nepieciešamo atbalstu un palīdzību, lai tiktu sasniegts tiesisks un taisnīgs krimināltiesisko attiecību noregulējums.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!