Foto: Māris Morkāns

Ministru kabinets šonedēļ atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) priekšlikumu nodot Finanšu ministrijai (FM) "Maskavas namu" Rīgā, lai to pārdotu, bet ieņēmumus novirzītu Ukrainas atbalstam.

Nama kadastrālā vērtība uz šā gada 1. janvāri bija 2,35 miljoni eiro.

SM portālu "Delfi" informēja, ka nekustamais īpašums Marijas ielā 7, Rīgā jeb "Maskavas nams" tiek nodots valdījumā FM, tā pārvaldīšana tiek deleģēta VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ).

Plānots, ka VNĪ "Maskavas namu" pārdot izsolē un iegūtos līdzekļus pēc atsavināšanas izdevumu atskaitīšanas novirzīs Ukrainai un tās atbalstam pret Krievijas militāro agresiju.

Lai no īpašuma pārdošanas iegūtos līdzekļus piešķirtu palīdzības sniegšanai Ukrainai, paredzēts, ka tiks virzīti grozījumi "Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā".

Ministrijā atzina, ka VNĪ ir lielākais valsts īpašumu pārvaldītājs ar pieredzi nekustamo īpašumu apsaimniekošanā, iznomāšanā, ēku uzturēšanai nepieciešamo pakalpojumu sniedzēju piesaistīšanā. VNĪ atbilstoši 2020. gadā noslēgtajam līgumam veic arī FM valdījumā esošo valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanu.

Saeima šī gada sākumā pieņēma likumu "Par rīcību ar nekustamo īpašumu, kas nepieciešama valsts drošības apdraudējuma novēršanai", kas nosaka "Maskavas nama" pārņemšanu valsts īpašumā. Likuma mērķis ir garantēt Latvijas valsts drošību, tostarp nepieļaut un savlaicīgi novērst demokrātiskas valsts iekārtas apdraudējumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!