Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Šonedēļ Rīgas dome saņēmusi atzinumu par satiksmes pārvada pār dzelzceļu Altonavas ielā tehnisko stāvokli, kas liecina, ka pārvadu var ekspluatēt vēl divus gadus, bet vietā tiks saglabāti esošie satiksmes ierobežojumi, "Delfi" informē pašvaldībā.

Jau vēstīts, ka iespējamās bīstamības dēļ pārvads 5. aprīlī tika slēgts, bet nākamajā dienā to ļāva izmantot gājējiem, velosipēdistiem un autotransportam ar masas ierobežojumu līdz piecām tonnām.

Nu veiktajā atzinumā par tilta stāvokli secināts, ka bojājumi konstatēti pārvada velvei.

Eksperti norādījuši, ka satiksmes pārvadu drīkst ekspluatēt, saglabājot esošos satiksmes ierobežojumus. Sabiedrisko transportu turpinās organizēt pa citiem maršrutiem.

Pārvada ekspluatācijas termiņš ir divi gadi, kuru laikā ir jāveic regulāri pārvada tehniskā stāvokļa novērojumi. Tāpat tuvākajā laikā veicami vairāki īstermiņa pasākumi, lai uzlabotu satiksmes drošību – jālikvidē dzelzceļa kontakttīklu stiprinājumus pie fasādes Zasulauka stacijas pusē, jāveic būvniecības sieta montāža dzelzceļa sliežu ceļa zonā, kā arī jāveic balstu bojātā betona nokalšana un remonts. 

Pašvaldībai tiek rekomendēta esošo konstrukciju nojaukšana un jauna pārvada būvniecība.

Tilts atrodas plānotajā “Rail Baltica” trasē, kuras būvniecības laikā novecojušo pārvadu bija paredzēts nojaukt. Pašvaldība arī lūgusi Satiksmes ministriju sniegt informāciju par tālākajiem plāniem saistībā ar pārvadu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!