Фото: LETA
"Latvijas jaunatnes, studentu un sporta arodbiedrības" rīkotajā akcijā "Nē narkotikām" tās dalībnieki ar plakātiem pauda atbalstu Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC), novēroja aģentūra LETA.

No pieciem akcijas dalībnieku turētajiem plakātiem divos tika pausts nepārprotams atbalsts Ušakovam - "Nē Ušakova demisijai, viņš ir atbildīgs mūsu priekšā 2013-2017" un "Rīgas dome un Nils Ušakovs sarauj!".

Pārējie trīs plakāti tematiski mazliet vairāk atbilda akcijas mērķim - "Mēs pret "spaisu"", "Par sportu un veselīgu dzīvesveidu" un "Par tradicionālajām ģimenes vērtībām".

LETA novēroja, ka akcijā kopumā piedalījās aptuveni 40 cilvēki, aptuveni desmit no tiem bija ieradušies Latvijas hokeja komandas "Ak-bars" treniņtērpos. Akcijas dalībnieki pārsvarā bija krieviski runājoši jaunieši no dažādiem sporta klubiem.

Jautāti, kāpēc akcijā pret "legālo narkotiku" tirdzniecību tiek pausts atbalsts Rīgas mēram, vairāki akcijas dalībnieki sacīja, ka neviens cits politiskais spēks neko nedarot "legālo narkotiku" tirdzniecības apkarošanā, un Ušakovs ir vienīgais, kas sācis cīņu pret tām.

Tāpat kā iemesli paustajam atbalstam tika minēts tas, ka Ušakovs organizatoriski atbalsta jauniešus un jauniešu sportu Rīgā.

Akcijas dalībnieki izteica nosodījumu tam, ka "legālo narkotiku" tirdzniecības vietas tiek atvērtas tiešā skolu tuvumā un tās likumīgā veidā nevarot aizvērt. Sarunās tika izteikts aicinājums tiem jauniešiem, kuri nevar atrast kādu nodarbošanos brīvajā laikā, pievienoties kādam no sporta klubiem.

Lai gan pirms plānotā gājiena plkst. 10.45 bija paredzēta preses konference, kā arī organizatori bija aicinājuši Ušakovu veikt pirmos 100 soļus ar gājiena kolonnu, tomēr preses konference nenotika, un Ušakovs pie akcijas dalībniekiem neiznāca, novēroja LETA.

Rīgas domes priekšsēdētāja preses sekretāre Olga Proskurova aģentūru LETA informēja, ka Ušakovs nebija uzrunāts piedalīties šodienas gājienā un preses konferencē akcijas "Nē narkotikām" ietvaros. "Turklāt Rīgas domes iniciētās akcijas "Stop Drugs" koordinatori šodien atrodas Daugavpilī, kur ar vietējiem aktīvistiem piedalās reidā pa "legālo narkotiku" tirdzniecības vietām. Neskatoties uz to, pateicamies par jebkuru rīdzinieku sabiedrisko iniciatīvu, kas ir saistīta ar narkotiku apkarošanu," piebilda Proskurova.

Aptuveni plkst. 11.10 akcijas dalībnieki, pacēluši virs galvām plakātus, pilnīgā klusumā lēnām devās no Rīgas domes Daugavmalas virzienā, novēroja LETA. Sevišķi lielu rīdzinieku interesi akcija neizraisīja.

Jau ziņots, ka "Latvijas jaunatnes, studentu un sporta arodbiedrības" akcijas "Nē narkotikām" gājiens tiek vērsts Rīgas domes iniciatīvas "Stop Drugs" atbalstīšanai cīņā ar "spaisa" tirdzniecības vietām. Akcijas laikā ieplānoti vairāki gājieni un parakstu vākšanas iniciatīvas atbalstam. Bija plānots, ka šodienas gājienā piedalīsies 200 cilvēku, un Rīgas mērs Ušakovs veiks pirmos 100 soļus ar gājiena kolonnu.

Pirmais gājiens šodien notiek no Rīgas domes līdz tirdzniecības centram "Mols". Savukārt otrais gājiens notiks 15.decembrī no tirdzniecības centra "Olimpija" līdz Rīgas domes ēkai. Šī gājiena noslēgumā ir ieplānota jauniešu deju zibakcija "Nē narkotikām".

Latvijā 14.novembrī stājās spēkā likuma grozījumi par pagaidu aizliegumu apreibinošajām vielām - izmaiņas paredz iespēju ar Slimību profilakses un kontroles centra lēmumu uz laiku līdz 12 mēnešiem aizliegt vai ierobežot tādu jaunu psihoaktīvo vielu vai to saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai izplatīšanu, kuras nav iekļautas Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru sarakstos. Pagaidu aizliegumu piemēros tām vielām, par kurām saņemta informācija no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas vai tiesu ekspertīžu iestādes atzinums.

Jaunais regulējums būs būtisks arī muitas dienestiem, ļaujot potenciāli kaitīgās vielas lielos apmēros aizturēt jau uz valsts robežas un ierobežot to nonākšanu mazumtirdzniecībā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !