Foto: LETA

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa otrdien, 17. jūnijā apturēja tiesvedību Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes prasībā par viņai piemēroto disciplinārsodu - rājienu, informēja tiesā.

Lieta tiek skatīta slēgtās sēdēs.

Kā norādīja Strīķes advokāte Ilona Jirgena, tiesvedība apturēta, jo ir nepieciešams sagaidīt pilnu spriedumu atlaistās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieces Ilzes Dravenieces lietā par disciplinārsodu - algas samazinājumu.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 9.jūnijā daļēji apmierināja Dravenieces pieteikumu. Pilns spriedums būs pieejams 20.jūnijā.

Kā ziņots, pērn KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks ierosināja divas disciplinārlietas pret savu vietnieci Strīķi. Viena disciplinārlieta pret Strīķi tika ierosināta pagājušā gada 13.augustā. Streļčenoks viņai piemēroja rājienu. Otra disciplinārlieta tika ierosināta pērn 17.oktobrī. Ņemot vērā, ka iestājies noilgums personas saukšanai pie disciplināratbildības, šī disciplinārlieta tika izbeigta.

Pērn 20.decembrī Streļčenoks, pamatojoties uz Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu un ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem nolēma Strīķi kā neatbilstošu ieņemamam amatam atbrīvot no darba.

Toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī Streļčenoka lēmumu atcēla, taču 14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti. 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei, bet šoreiz jaunā valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla.

Strīķe vērsās Centra rajona tiesā, kura 10.aprīlī atcēla Streļčenoka lēmumu. Strīķe pēc sprieduma varēja jau nākamajā dienā atgriezties darbā. Tiesa arī lēma, ka KNAB Strīķei jāmaksā 5066 eiro vidējā izpeļņa par darba piespiedu kavējumu. Šajā lietā par Strīķes atbrīvošanu no amata Centra rajona tiesa 21.maijā nolēmusi atstāt bez virzības KNAB apelācijas sūdzību par sev nelabvēlīgo spriedumu. Apelācijas sūdzību nolemts atstāt bez virzības, jo tai nav bijis pievienots dokuments, kas apstiprinātu valsts nodevas samaksāšanu. Sūdzība atstāta bez virzības līdz 25.jūnijam.

Iepriekš Streļčenoks ierosināja vēl vienu disciplinārlietu pret Strīķi. Tā ierosināta, lai izvērtētu Strīķes rīcību, neizpildot KNAB priekšnieka rezolūcijas par uzdotajiem darba uzdevumiem. Disciplinārlieta ierosināta arī aprīļa beigās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!