Foto: LETA
Lai arī britu salās notiekošā referenduma iznākumu ir grūti prognozēt un neviens neuzņemtos pilnībā apgalvot tā iznākumu, zemapziņa saka, ka Lielbritānijas pilsoņi nobalsos par karalistes palikšanu Eiropas Savienībā (ES), sarunā ar aģentūru BNS pauda politologs, Vidzemes Augstskolas lektors Jānis Kapustāns.

"Tā ļoti precīzi ir grūti prognozēt, bet tāpat kā visi citi, arī es esmu novērojis, ka bukmeikeri un pragmātiskāki vērotāji vairāk sliecas uz Lielbritānijas palikšanu ES. Tas tiek pamatots ar to, ka cilvēka dabā ir palikt pie pierastākām lietām - briti zina, kas notiek, ja viņi paliek ES, savukārt izstājoties iestājas daudzi riska faktori," sacīja eksperts. Viņš gan norādīja, ka tajā pašā laikā emocionālie faktori par izstāšanos arī ir vērā ņemami.

Politologs sacīja, ka viņa zemapziņa piekrīt bukmeikeriem - briti nobalsos par palikšanu savienībā, taču vēlreiz atkārtoja, ka to precīzi prognozēt nav iespējams.

Tāpat Kapustānns norādīja, ka jau iepriekš "Brexit" referendumu salīdzinājis ar Skotijas referendumu par izstāšanos no Lielbritānijas - kad to izsludināja, izstāšanās atbalstītāji bijuši daudz mazāk, taču emociju un, iespējams, labākas reklāmas kampaņas dēļ, tika panākts līdzsvars starp abām frontēm un balsošanas dienā neviens rezultātu nevarēja zināt.

Referendums par Lielbritānijas turpmāko dalību Eiropas Savienībā apvienotajā karalistē notiks ceturtdien, 23. jūnijā.

Neskaitāmi starptautiskie līderi un eksperti ir pauduši aicinājumu Lielbritāniju palikt savienībā, norādot, ka valstij pametot ES, varētu rasties negatīvas ekonomiskās sekas gan Lielbritānijā un Eiropas Savienībā, gan arī pasaules līmenī.

Jaunāko sabiedriskās domas aptauju rezultāti liecina, ka "palikšanas" nometne atkal ir ieguvusi pārsvaru pēc tam, kad vadībā bija izvirzījušies izstāšanās atbalstītāji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!