Foto: LETA

Liepājas domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša (LRA) ienākumi pērn samazinājušies par ceturto daļu, liecina Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Vilnīša ienākumi pērn bija 108 840 eiro, bet 2018. gadā – 136 955 eiro.

Pērn Vilnītis lielāko atalgojumu – 45 685 eiro – saņēmis par darbu Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldē, kur viņš ir valdes priekšsēdētāja vietnieks.

Par darbu Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja amatā viņa alga bijusi 31 790 eiro, savukārt AS "Liepājas papīrs" dividendēs izmaksājis 31 365 eiro.

Vilnītis deklarējis 55 718 eiro parādsaistības, kā arī 30 000 aizdevumu. Pērn Vilnītis deklarējis divus darījumus par kopējo summu 7756 eiro. Skaidrā naudā viņš uzkrājis 20 000 eiro, bet bezskaidras naudas uzkrājums ir 3523 eiro.

Viņam pieder dzīvoklis Liepājā, kā arī zeme un ēkas Nīcas pagastā. Vilnītim pieder arī "Liepājas papīrs" akcijas 98 974 eiro vērtībā.

Liepājas domes priekšsēdētājam pieder gan sauszemes, gan ūdens transportlīdzekļi. Viņa īpašumā ir 2014. gadā izlaista vieglā automašīna "Renault Captur", 2000. gadā ražots ūdens motocikls "Sea Doo RX", kā arī trīs motorlaivas un motorlaivas motors "Evinrude".

Vilnītim ir vairāki amati. Viņš ir Liepājas pilsētas domes deputāts, domes priekšsēdētājs, LSEZ pārvaldes priekšsēdētāja vietnieks, biedrības "liepājnieki" valdes priekšsēdētājs, kas ir politiskās partijas "Latvijas reģionu apvienība" (LRA) sadarbības partneris. Vilnītis ir arī LRA valdes loceklis.

Politiķis par Liepājas mēru kļuva 2018. gada novembrī, pēc divu desmitgažu valdīšanas domes priekšsēdētāja amatā nomainot Uldi Sesku (Liepājas partija).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!