Foto: PantherMedia/Scanpix
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB), izskatot iesniegtās sūdzības Autotransporta direkcijas konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā, aizliedzis slēgt līgumus septiņās daļās jeb lotēs, pavēstīja IUB.

IUB Iesniegumu izskatīšanas komisijas lēmumā teikts, ka atcelts pieņemtais lēmums 4., 5., 10., 13., 14., 15. un 16. lotē, kas atbilstoši konkursa nolikumam ir lote "Gulbene, Alūksne, Balvi", "Jelgava, Dobele", "Madona", "Rēzekne, Ludza", "Talsi, Tukums", "Valmiera, Valka, Smiltene" un "Ventspils".

Birojā norādīja, ka, izskatot astoņu pārvadātāju iesniegumus par Autotransporta direkcijas rīkoto atklāto konkursu "Par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā", IUB atzinis par pamatotiem vairākus iebildumus par pasūtītāja piedāvājumu vērtēšanas procesā pieļautajiem pārkāpumiem.

Tādējādi IUB aizliedzis slēgt iepirkuma līgumus septiņās konkursa lotēs, bet vienā konkursa lotē atcēlis lēmumu par konkursa izbeigšanu bez rezultātiem, uzdodot šajās lotēs veikt atkārtotu piedāvājumu vērtēšanu. Savukārt trijās konkursa lotēs IUB atstāja spēkā pasūtītāja pieņemto lēmumu par konkursa izbeigšanu bez rezultātiem.

Autotransporta direkcijai uzdots 30 darba dienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas novērst iesniegumu izskatīšanas komisijas konstatētos pārkāpumus, atkārtoti izvērtējot konkursa 4., 5., 10., 13., 14., 15. un 16. lotē iesniegtos piedāvājumus. Autotransporta direkcijai atbilstoši Publisko iepirkumu likumam jāpieņem lēmums, nosūtot paziņojums IUB un visiem pretendentiem, turklāt vienlaicīgi jānosūta IUB visu informāciju attiecībā uz lēmuma pieņemšanu un komisijas konstatēto pārkāpumu novēršanu.

IUB minēja, ka personu apvienība, kuru veido SIA "Gulbenes autobuss" un SIA "Balvu autotransports", apstrīdēja konkursa ceturtās jeb "Gulbene, Alūksne, Balvi" un desmitās jeb "Madona" lotes rezultātus. Birojs konstatēja, ka pasūtītāja lēmums ceturtajā lotē ir nepamatots, jo nav veikta nepamatoti lēta piedāvājuma pārbaude un pasūtītājs nav sniedzis objektīvu pamatojumu konkrētā piedāvājuma izvēlei, savukārt konkursa desmitajā lotē personu apvienības piedāvājums nepamatoti ir atzīts par neatbilstošu un noraidīts.

SIA "VTU Valmiera" apstrīdēja konkursa 15. jeb "Valmiera, Valka, Smiltene" lotes rezultātus. IUB konstatēja, ka pasūtītājs ir pieļāvis pārkāpumus, izvērtējot šajā lotē par uzvarētāju atzītā pretendenta personu apvienību, kuru veido SIA "Sabiedriskais autobuss" un Lietuvas "Vlasava," piedāvājumā iekļauto izmaksu pamatotību.

SIA "Norma-A" apstrīdēja konkursa desmitās jeb "Madona" un 13. jeb "Rēzekne, Ludza" lotes rezultātus. IUB konstatēja, ka tā piedāvājumi šajās lotēs nepamatoti ir atzīti par neatbilstošiem un noraidīti.

Personu apvienība, kuru veido SIA "Dobeles autobusu parks" un SIA "Jelgavas autobusu parks", apstrīdēja konkursa piektās jeb "Jelgava, Dobele" lotes rezultātus, un IUB konstatēja, ka pasūtītājs ir pieļāvis pārkāpumus uzvarējušā pretendenta AS "Liepājas autobusu parks" piedāvājuma vērtēšanā, proti, pieļāvis minētā pretendenta piedāvājuma neatļautu grozīšanu.

SIA "Tukuma auto" apstrīdēja konkursa piektās jeb "Jelgava, Dobele" un 14. jeb "Talsi, Tukums" lotes rezultātus. IUB konstatēja, ka tā piedāvājums konkursa piektajā lotē nepamatoti ir atzīts par neatbilstošu un noraidīts, savukārt pasūtītāja lēmums 14.lotē ir nepamatots, jo nav veikta nepamatoti lēta piedāvājuma pārbaude un pasūtītājs nav sniedzis objektīvu pamatojumu konkrētā piedāvājuma izvēlei.

Pašvaldības SIA "Ventspils reiss" apstrīdēja konkursa 16. jeb "Ventspils" lotes rezultātus. IUB konstatēja, ka pasūtītājs ir pieļāvis atsevišķus pārkāpumus, izvērtējot šajā lotē par uzvarētāju atzītā pretendenta AS "Talsu autotransports" piedāvājumā iekļauto izmaksu pamatotību un spēju iesaistīt pakalpojumu sniegšanā bez izmešu autobusus.

Savukārt SIA "Jēkabpils autobusu parks" apstrīdēja konkursa sestās jeb "Jēkabpils, Preiļi, Līvāni" lotes rezultātus. IUB konstatēja, ka tā piedāvājums nepamatoti ir atzīts par neatbilstošu un noraidīts.

AS "Cata" apstrīdēja konkursa otrās jeb "Cēsis", devītās jeb "Limbaži, Sigulda" un 11. jeb "Ogre, Aizkraukle" lotes rezultātus. IUB konstatēja, ka tā piedāvājumi šajās lotēs pamatoti ir atzīti par neatbilstošiem un noraidīti, jo pretendents piedāvāja mazāku bruto likmi darbiniekam, proti, autobusa vadītājam mēnesī par autobusa vadīšanas un sagatavošanās laiku, nekā bija noteicis pasūtītājs tehniskajā specifikācijā.

Tāpat IUB uzdevis Autotransporta direkcijai atmaksāt personu apvienības, kuru veido "Gulbenes autobuss" un "Balvu autotransports" iemaksātos depozītus par konkursa 4. ("Gulbene, Alūksne, Balvi") un 10. ("Madona") loti, "VTU Valmiera" iemaksāto depozītu par 15. ("Valmiera, Valka, Smiltene") loti, "Norma-A" iemaksātos depozītus par 10. ("Madona") un 13. ("Rēzekne, Ludza") loti, personu apvienības, kuru veido "Dobeles autobusu parks" un "Jelgavas autobusu parks", iemaksāto depozītu par 5. ("Jelgava, Dobele") loti, "Tukuma auto" iemaksātos depozītus par 5. ("Jelgava, Dobele") un 14. ("Talsi, Tukums") loti, kā arī "Ventspils reiss" iemaksāto depozītu par 16.loti.

IUB nolēmis atstāt spēkā Autotransporta direkcijas lēmumus 2. ("Cēsis"), 9. ("Limbaži, Sigulda") un 11. ("Ogre, Aizkraukle") lotē.

Savukārt atcelts direkcijas pieņemtais lēmums par konkursa 6. ("Jēkabpils, Preiļi, Līvāni") lotes izbeigšanu bez rezultātiem. Šīs lotes rezultātu Autotransporta direkcijai uzdots 30 dienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas novērst un atkārtoti izvērtēt vienu šajā lotē iesniegto piedāvājumu. Tāpat direkcijai uzdots atmaksāt "Jēkabpils autobusu parka" iemaksāto depozītu par 6. ("Jēkabpils, Preiļi, Līvāni") loti.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu no 2021.gada Autotransporta direkcija izraudzījās uzvarētājus 12 maršrutu tīkla daļās jeb lotēs no kopumā 16.

Tostarp lotē "Bauska" par uzvarēju tika atzīta AS "Nordeka", lotē "Daugavpils, Krāslava" - SIA "Daugavpils autobusu parks", lotē "Gulbene, Alūksne, Balvi" - apvienība AS "Nordeka" un SIA "Sabiedriskais autobuss", lotē "Jelgava, Dobele" - AS "Liepājas autobusu parks", lotē "Kuldīga, Saldus" - SIA "Sabiedriskais autobuss", lotē "Liepāja" - AS "Liepājas autobusu parks", lotē "Madona" - SIA "Tukuma auto", lotē "Pierīga" - apvienība AS "Liepājas autobusu parks", SIA "Sabiedriskais autobuss" un AS "Nordeka", lotē "Rēzekne, Ludza" - AS "Rēzeknes autobusu parks", lotē "Talsi, Tukums" - AS "Talsu autotransports" lotē "Talsi, Tukums", lotē "Valmiera, Valka, Smiltene" - apvienība SIA "Sabiedriskais autobuss" un Lietuvas "Vlasava" bet lotē "Ventspils" - AS "Talsu autotransports".

Pretendenti IUB ir iesniedza 11 sūdzības par konkursa rezultātiem.

Savukārt piecās lotēs, kur pārsūdzību nebija, ir noslēgti līgumi ar uzvarētājiem.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!