Фото: Kārlis Dambrāns, DELFI
Valsts policijas (VP) rīcībā ir informācija, ka atsevišķas personas plāno veikt huligāniska rakstura protesta aktivitātes, kas ir vērstas, piemēram, uz īpašumu bojāšanu. Likumsargi aicina personas neveikt šādas protesta akcijas, kas ir pretrunā ar Latvijas likumiem un var radīt drošības apdraudējumus, portālu "Delfi" informēja VP pārstāve Simona Grāvīte.

Policisti aicina iedzīvotājus, paužot nosodījumu Putina karam pret Ukrainu, saglabāt mieru, ievērot valstī spēkā esošos likumus un neizvērst nekāda veida huligāniska rakstura darbības ne pret personām, ne pret infrastruktūru.

Likumsargu klātesamība iedzīvotāju protestu vietās ir tikai un vienīgi sabiedriskās kārtības un drošības nolūkos. Tāpat drošības nolūkos pie konkrētām infrastruktūrām, piemēram Ukrainas un Krievijas vēstniecībām, šobrīd ir liegts novietot dažādus priekšmetus, neatkarīgi, vai tie ir atbalstu izsakoši vai nosodoši.

"Vēršam uzmanību, ka ikkatrai sākotnēji šķietami nevainīgai un protesta vārdā paustai huligāniskai darbībai var būt reālas sekas, kas tajā skaitā var tieši vai netieši atsaukties uz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri šobrīd atrodas Krievijā," informē Grāvīte.

VP izprot iedzīvotāju emocijas un solidarizējas atbalstā Ukrainas tautai, tomēr likumsargi atkārtoti aicina iedzīvotājus paust atbalstu tiesiskā un likumiskā veidā. Kā norāda Valsts policija, tā nevēlas būt spiesta saukt pie jebkādas atbildības personas, kuras pauž atbalstu Ukrainai, tikai tāpēc, ka tas ir darīts pretlikumīgā veidā.

Jau vēstīts, ka Krievija jau septīto dienu īsteno nepamatotu iebrukumu Ukrainas teritorijā.

Krievijas spēki, kas ceturtdien iebruka Ukrainā, ne vien ieņem karaspēka daļas un lidostas, bet arī šauj uz mierīgajiem iedzīvotājiem un daudzstāvu dzīvojam ēkām. Krievijas spēki ieiet Ukrainā arī no Baltkrievijas teritorijas.

Svarīgi piebilst, ka Kijeva joprojām nav ieņemta.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !