Foto: DELFI

"Liepājas partija" valdes sēdē piektdien pieņēma lēmumu 14.Saeimas vēlēšanās, kas norisināsies oktobrī, kā premjera amata kandidatūru piedāvāt kādreizējo valdības vadītāju un esošo Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāju Māri Kučinski (ZZS), informēja Liepājas partijas birojā.

"Liepājas partija" sadarbojas ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), kuras premjera amata kandidāts ilgus gadus bija nesen no apcietinājuma izkļuvušais Ventspils politiķis Aivars Lembergs. Uz nākamajām Saeimas vēlēšanām iekšējās debatēs ZZS meklē jaunu premjera amata kandidātu, katrai no partijām piedāvājot savu redzējumu par piemērotāko politiķi.

Kučinskis sociālajos tīklos ir pateicis paldies "Liepājas partijai" par uzticību, piedāvājot viņu izvēlēties par ZZS premjera amata kandidātu. "Bet jāsaka - tas iespējams tikai tad, ja ZZS Saeimas vēlēšanās neies kopā ar "Latvijai un Ventspilij", ko vada cilvēks ar neviennozīmīgu nostāju pret Latvijas drošībai būtiskiem jautājumiem," uzsvēris deputāts.

Virzīt Kučinski valdības vadītāja amatam ir bijis visas "Liepājas partijas" valdes vienprātīgs lēmums un pamatots galvenokārt ar kopīgu redzējumu par to, kā būtu jāveicina Latvijas izaugsme un kāda jāveido reģionālā politika.

"Liepājas partijas" valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks norāda, - lai arī "Liepājas partija" ir samērā neliela reģionāla partija, viņiem tomēr ir pieredze gan Saeimas darbā, gan arī viņu partijas biedrs savulaik ir atradies pie valdības stūres, tādēļ arī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās viņi nestāvēs malā, bet ir gatavi aktīvi iesaistīties, izvirzot arī savu premjera amata kandidātu Kučinski.

Sesks uzskata, ka Kučinskis savas premjerēšanas laikā no 2016. līdz 2019.gadam ir parādījis kā pragmatisku, nosvērtu un tālredzīgu politiķi, kurš izprot reģionālās attīstības aspektus.

Kā vēstīts, 14.Saeimas vēlēšanas Latvijā norisināsies šā gada 1.oktobrī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!