Foto: Reinis Oliņš
Notikusi pirmā Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomes sēde, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Ertmane.

Latviešu vēsturisko zemju attīstības padome izveidota ar mērķi koordinēt valsts pārvaldes iestāžu un pašvaldību sadarbību un lēmumu pieņemšanu jautājumos par latviešu vēsturisko zemju identitāti, kultūrvēsturiskās vides un kultūrtelpu saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību.

Padomes sēdi atklāja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), sakot, ka Latviešu vēsturisko zemju likuma mērķis ir veicināt latviešu vēsturisko zemju iedzīvotāju kopējo apziņu, identitāti un piederību Latvijai, kā arī garantēt latviešu vēsturisko zemju kultūrvēsturiskās vides un kultūrtelpu saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību.

Apsveikuma vārdus padomei sūtīja arī Latviešu vēsturisko zemju likuma iniciators, Valsts prezidents Egils Levits.

"Mūsu visu atbildībā ir sekmēt latviskumu visā tā daudzveidībā un latviešu vēsturisko zemju kultūrtelpas bagātību saglabāšanu un pieejamību arī nākamajām paaudzēm. Esmu pateicīgs Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra lietpratējiem par profesionālo pieeju likuma iedzīvināšanai un godam paveiktiem sagatavošanas darbiem. Augstu vērtēju sabiedrisko organizāciju, vietējo kopienu un pašvaldību interesi un līdzdalību likuma īstenošanā," sacīja Levits.

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte informēja Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomi par tās funkcijām un pienākumiem, kā arī sekretariātu. Savukārt Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš padomei ziņoja par Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu attīstības plāna projektu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!