Foto: DELFI
Latvijas amatpersonas izteikušas līdzjūtību postošajā zemestrīcē Turcijā un Sīrijā bojāgājušo un cietušo tuviniekiem.

Valsts prezidents Egils Levits mikroblogošanas vietnē "Twitter" šorīt norādījis, ka viņš domās ir kopā ar zemestrīcē cietušajiem un glābējiem.

Tikmēr ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) izteicis dziļu līdzjūtību ģimenēm, kuras zaudēja savus tuviniekus, un novēlējis ātru atveseļošanos visiem ievainotajiem.

Kā ziņots, spēcīga zemestrīce pirmdien sagrāvusi daudzas ēkas Turcijas dienvidaustrumos un Sīrijā, un gājis bojā vismaz 321 cilvēks, bet vairāk nekā tūkstotis ievainoti, paziņojušas amatpersonas.

Pēc ASV Ģeoloģijas dienesta datiem, zemestrīce, kuras stiprums bijis 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas, notikusi plkst. 4.17 pēc vietējā laika (3.17 pēc Latvijas laika), tās hipocentrs atradies 17,9 kilometru dziļumā, bet epicentrs bijis 33 kilometrus uz ziemeļiem no Turcijas pilsētas Gaziantepas. 15 minūtes vēlāk sekojis 6,7 magnitūdas stiprs pēcgrūdiens, bet pēc tam bijuši vēl apmēram 20 pēcgrūdieni. Pēc Turcijas seismologu datiem, pirmā grūdiena stiprums bijis 7,4 magnitūdas.

Sagruvušas daudzas ēkas Turcijas dienvidaustrumos un Sīrijā.

Turcijā gājuši bojā vismaz 76 un ievainoti 440 cilvēki, paziņojušas amatpersonas.

Bojāgājušie ir Adijamanas, Dijarbakiras, Kahramanmarašas, Malatjas, Osmanijes un Šanliurfas provincēs.

Sīrijā zaudējuši dzīvību vismaz 245 un ievainoti 639 cilvēki, vēsta vietējie mediji.

Upuri ir Alepo, Hamas, Latakijas un Tartusas provincēs, kā arī nemiernieku kontrolētajās teritorijās.

Tā kā zemestrīce notika naktī, kad cilvēki atradās mājās un bija aizmiguši, gaidāms, ka bojāgājušo skaits varētu būt vēl lielāks.

Zemestrīce bija jūtama arī Libānā un Kiprā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!