Foto: Reuters/Scanpix
ASV kara aviācijas uzlidojumos Lībijā trešdien nogalināti vairāk nekā 80 džihādistu grupējuma "Daesh" ("Islāma valsts") kaujinieku, no kuriem daži aktīvi plānojuši uzbrukumus Eiropā, ceturtdien pavēstīja ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters.

"Mums ir jāuzbrūk "Daesh", kur vien viņi parādās. Šīs nostājas pareizība jau atkal ir pierādījusies, jo īpaši ņemot vērā faktu, ko mēs tagad zinām, ka daži no "Daesh" kaujiniekiem bija iesaistīti uzbrukumu gatavošanā," sacīja Kārters.

ASV uzlidojumos iznīcinātas divas nometnes uz dienvidrietumiem no Lībijas piekrastes pilsētas Sirtas. Uzlidojumos izmantoti "neredzamie" bumbvedēji "B-2".

Uzlidojumi notikuši aptuveni mēnesi pēc tam, kad ASV oficiāli bija noslēgušas militārā atbalsta operāciju Sirtā, kur tās veica ap 500 uzlidojumu, šādi cenšoties palīdzēt Tripolē bāzētajai Lībijas valdībai padzīt džihādistus no šīs Vidusjūras piekrastes pilsētas.

Jau noslēdzot operāciju, Pentagons pieļāva, ka varētu veikt papildu uzlidojumus džihādistiem, ja to lūgs Tripoles valdība.

"Daesh" kontrolē plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur "kalifātu" un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Grupējums cenšas nostiprināties arī Lībijā un Afganistānā.

Lībijā vairākas desmitgades valdījušā pulkveža Muamara Kadafi režīms 2011. gadā tika gāzts ar NATO gaisa spēku palīdzību. Pēc tam valstī iestājās haoss.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!