Foto: AP/Scanpix/LETA
Nerimstot spriedzei Kijevas un Maskavas attiecībās, Krievija Melnās jūras reģionā veic karaflotes un zenītraķešu vienību manevrus.

Divas Krievijas zemūdenes "Rostov on Don B-237" un "Stary Oskol B-262" izmēģina ārkārtas darbības, konstatējot, pavadot un iznīcinot mērķus piekrastē un jūrā, teikts Aizsardzības ministrijas paziņojumā.

Melnās jūras flotes zemūdeņu apkalpes veiks arī dziļās iegremdēšanās un ārkārtas uzpeldēšanas vingrinājumus.

Paziņojumā nav sniegts nedz manevru sākuma, nedz beigu datums. Nav arī atklāts, vai zemūdeņu mācības saistītas ar plašāka mēroga manevriem, kas tiek veikti Melnajā jūrā un Krievijas okupētajā Krimas pussalā.

Tikmēr navigācijas brīdinājumā, kuru publicējusi Turcijas karaflote, teikts, ka Krievijas "kaujas mācības" paredzētas laikā no 3. Līdz 9. decembrim.

Vienlaikus aģentūra "Interfax", atsaucoties uz Melnās jūras flotes pārstāvi, ziņo, ka Krimas austrumos notikušas vidējā darbības rādiusa zenītraķešu kompleksu "Pancir" apkalpju mācības gaisa mērķu konstatēšanā un notriekšanā.

Manevri notiek brīdī, kad Krievijas un Ukrainas attiecības kļuvušas vēl saspringtākas pēc 25.novembra incidenta Kerčas šaurumā, kura laikā Krievijas bruņotie spēki sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas tika aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietinājusi uz diviem mēnešiem un nogādājusi Maskavā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!