Foto: AFP/Scanpix/LETA
Čehijas valdība piektdien paziņoja, ka no 1. marta aizliegs cilvēkiem atstāt savas apriņķa pašvaldības teritoriju, jo Covid-19 vissmagāk skartajā valstī turpina pieaugt inficēšanās gadījumu skaits.

Valdība arī deva rīkojumu valkāt sejas maskas darbavietās, kur ir daudz cilvēku, un ārpus telpām apdzīvotos rajonos, kā arī slēdza visas skolas un nebūtisko preču veikalus.

Lai atstātu sava apriņķa teritoriju, cilvēkiem vajadzēs pierādīt, ka viņi dodas uz darbu, pie ārsta vai aprūpēt savus radiniekus.

Iepirkšanās būs iespējama tikai apriņķa robežās, savukārt sportošana un pastaigas būs atļautas pilsētā vai citā apdzīvotā vietā, kas ir attiecīgās personas dzīvesvieta.

Iekšlietu ministrs Jans Hamāčeks sacīja, ka šie pasākumi būs spēkā trīs nedēļas, un piebilda, ka policija veiks izlases veida pārbaudes.

"Vienīgais mērķis ir mainīt uz pretējo jaunu inficēšanās gadījumu un intensīvās aprūpes pacientu augošo līkni, kamēr nav par vēlu," ministrs sacīja reportieriem.

Valdība arī izsludināja jaunu ārkārtējo stāvokli uz vienu mēnesi no 28.februāra, lai juridiski apstiprinātu šos pasākumus.

Čehijā jau no pērnā gada ir spēkā komandantstunda un pulcēšanās ierobežojumi, kā arī ir slēgti restorāni.

Čehija ir pirmajā vietā pasaulē pēc jaunu Covid-19 infekcijas gadījumu skaita uz 100 000 cilvēku pēdējās 14 dienās, bet pēc nāves gadījumu skaita uz 100 000 cilvēku tā ir otrajā vietā pēc kaimiņvalsts Slovākijas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!