Foto: EPA/Scanpix/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien paziņojis, ka Maskava okupēto Donbasa teritoriju "neatkarību" esot atzinusi Ukrainas teritoriāli administratīvā dalījuma robežās.

Preses konferencē pēc tikšanās ar Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu Putins norādīja, ka, atzīstot tā dēvētās Doņeckas un Luganskas republikas, Krievija atzinusi arī to konstitūcijas, kurās šo Maskavas uzturēto bruņoto bandu pašpasludināto "republiku" teritorija definēta kā pastāvošo Ukrainas Doņeckas un Luhanskas apgabalu teritorijas, kuras daļēji "okupējusi" Ukrainas armija.

Tādējādi Putina izteikumi faktiski pamato Maskavas tiesības uzsākt uzbrukumu Ukrainai, lai "atbrīvotu" Kijevas "okupētās" teritorijas, kuras pašlaik prokrieviskās bandas nekontrolē.

Kremļa saimnieks pauda cerību, ka visus strīdus jautājumus Kijeva atrisināšot ar tā dēvēto tautas republiku varasiestādēm, ar kurām Ukraina kategoriski atteikusies runāt, uzskatot tās par Maskavas marionetēm.

Tikmēr, pamatojoties uz Putina lūgumu, Krievijas parlamenta augšpalāta otrdien vienbalsīgi pilnvarojusi viņu izmantot bruņotos spēkus aiz valsts robežām.

Tādējādi Federācijas padome faktiski pavērusi durvis oficiālai karaspēka ievešanai faktiski okupētajās teritorijās Ukrainas austrumos, kuru "neatkarību" Kremlis atzina dienu iepriekš.

Federācijas padomes apstiprinātais lēmums stājas spēkā nekavējoties.

Kā ziņots, jau pirmdienas vakarā Putins uzdeva Aizsardzības ministrijai nodrošināt, lai Krievijas bruņotie spēki "uzturētu mieru" tā sauktajās Doņeckas un Luganskas "tautas republikās".

Preses konferencē Kremļa saimnieks atzina, ka tā dēvētās Minskas vienošanās, uz kuru izpildi līdz šim Maskava kategoriski uzstāja, noraidot jebkādu to pārskatīšanu, vairs nepastāv.

Krievijas līderis arī paziņoja, ka karaspēka oficiāla ievešana faktiski okupētajās Ukrainas teritorijās esot atkarīga no notikumu attīstības.

Viņš izteicās, ka vislabākais būtu Ukrainas atteikšanās no mērķa pievienotos NATO un neitralitātes pasludināšana.

Putins pieprasīja arī Ukrainas "demilitarizāciju", ieroču piegāžu pārtraukšanu Kijevai un Ukrainai piederošās okupētās Krimas pussalas atzīšanu par Krievijas sastāvdaļu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!