Foto: TASS/Scanpix/LETA

ASV nosaka sankcijas virknei Krievijas oligarhu un viņu ģimenēm par atbalstu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, neskatoties uz viņa brutālo iebrukumu Ukrainā, ceturtdien, 3. martā, paziņoja Baltais nams.

Vašingtona paziņoja, ka vēršas pret Krievija eliti un viņu ģimeņu locekļiem, kas "padarījuši sevi bagātu uz krievu tautas rēķina, un daži ir iecēluši savu ģimeņu locekļus augstos amatos".

"Citi sēž Krievijas lielāko kompāniju augšā un ir atbildīgi par resursu sniegšanu, kas vajadzīgi Putina iebrukuma Ukrainā atbalstīšanai," paziņoja Baltais nams.

"Šīs personas un viņu ģimeņu locekļi tiks nogrieztas no ASV finanšu sistēmas, viņu aktīvi ASV tiks iesaldēti un viņu īpašumi bloķēti no izmantošanas," pavēstīja Baltais nams.

ASV un valdības visā pasaulē strādās pie tā, lai identificētu un iesaldētu Krievijas elites un ģimeņu locekļu aktīvus - jahtas, luksusa dzīvokļus, naudu un citus labumus.

Pilnībā bloķējošām sankcijām pakļauti Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, "Transņeftj" vadītājs Nikolajs Tokarevs (sieva Gaļina, meita Maija un viņa divas luksusa nekustamā īpašuma kompānijas), miljardieris Boriss Rotenbergs (sieva Karina un dēli Romans un Boriss), Arkādijs Rotenbergs (dēli Pāvels un Igors un meita Lilija), Sergejs Čemezovs (viņa sieva Jekaterina, dēls Staņislavs un pameita Anastasija), bijušais Krievijas vicepremjers Igors Šuvalovs (piecas viņa kompānijas, sieva Olga, dēls Jevgēņijs un viņa kompānija un lidmašīna, un meita Marija un viņas kompānija), Putins "pavārs" Jevgēņijs Prigožins (trīs viņa kompānijas, sieva Poļina. meita Ļubova un dēls Pāvels), miljardieris Ališers Usmanovs (viņa superjahta un privātā lidmašīna).

Tāpat ASV nosaka vīzu ierobežojumus 19 krievu oligarhiem, 47 viņu ģimeņu locekļiem un tuviem līdzgaitniekiem. Šie oligarhi vadījuši, pilnvarojuši, finansējuši, ievērojami atbalstījuši vai veikuši ļaunprātīgas darbības, lai atbalstītu Krievijas destabilizējošo ārpolitiku.

Pilnībā bloķējošas sankcijas par dezinformāciju noteiktas septiņām Krievijas organizācijām, "SDN Strategic Culture Foundation" un saistītajiem izdevumiem "Odna Rodyna", "Rhythm of Eurasia", kā arī "Journal Kamerton", "SouthFront", "SDN InfoRos", "New Eastern Outlook", "Oriental Review", "United World International" un "Geopolitical".

Finanšu ministrija noteiks sankcijas 26 personām Krievijā un Ukrainā, kurām ir centrālā loma šajās organizācijās, ļaujot Krievijas valdībai izplatīt dezinformāciju un ietekmēt uztveri, kas ir daļa no iebrukuma Ukrainā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!