Foto: AFP/Scanpix/LETA

Palielinot spiedienu uz valdību, Francijas lauksaimnieki otrdien turpina bloķēt galvenos autoceļus ap Parīzi.

Gaidāms, ka Francijas premjerministrs Gabriels Atāls šodien parlamentā paziņos par jauniem pasākumiem, kuru mērķis ir remdēt zemnieku un lopkopju neapmierinātību ar situāciju lauksaimniecības nozarē.

Lauksaimnieki jau ilgāk nekā nedēļu rīko protestus, kas skāruši arī galvaspilsētu. Traktori un siena ķīpas kopš pirmdienas liedz autovadītājiem iebraukt Parīzē pa vairākiem galvenajiem ceļiem.

Valdība līdz šim izturējusies iecietīgi pret šiem protestiem, bet vienlaikus skaidri norādījusi, ka jebkādi mēģinājumi bloķēt Parīzes galvenās lidostas vai Runžī tirgu netiks pieciesti. Aptuveni 13 kilometrus uz dienvidiem no Parīzes esošajā Runžī atrodas milzīgs vairumtirdzniecības tirgus, kas apgādā galvaspilsētu.

Kāds avots policijā aģentūrai AFP atklāja, ka pirmdien protesta akcijās piedalījās aptuveni 1000 lauksaimnieku ar 500 spēkratiem, un viņi, šķiet, plāno turpināt protestus līdz piektdienai.

Lauksaimnieki, kas otrdienas rītā devās no Limožas uz Runžī, mainīja maršrutu pēc tam, kad policija tos apturēja. Ap Runžī ir izvietotas policijas bruņumašīnas, lai nodrošinātu, ka netiek pārtraukta pārtikas piegādes. Tomēr lauksaimnieki centās bloķēt ceļus, kas ved uz Tulūzas lidostu.

Lauksaimnieki, kas bloķē ceļus ap Parīzi, nakti pavadīja savos traktoros. Viņi ir apņēmības pilni turpināt protestus, kamēr galvenās problēmas nebūs atbildētas.

Francijas lauksaimnieki ir neapmierināti ar ienākumiem, birokrātiju un vides politiku, kas, pēc viņu domām, mazina to spēju konkurēt ar citām valstīm un ir padarījusi Franciju pārāk atkarīgu no importa. Tomēr ekologi bažījas, ka vēl lielāka valdības piekāpšanās varētu apdraudēt tās solījumus vides aizsardzības jomā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!