Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Izraēlas valdība pirms plānotas militāras ofensīvas Gazas joslas dienvidu pilsētā Rafahā ir ierosinājusi evakuēt Rafahas iedzīvotājus uz plašām telšu nometnēm, pirmdien ziņoja ASV laikraksts "The Wall Street Journal".

Laikraksts atsaucās uz Ēģiptes amatpersonu teikto par Izraēlas priekšlikumu, kas paredz izveidot 15 telšu nometnes pie Ēģiptes robežas.

Katrā nometnē būtu apmēram 25 000 telšu, un tās atrastos Gazas joslas dienvidrietumu daļā. Ēģipte, kas robežojas ar Rafahu, būtu atbildīga par šo nometņu un lauka hospitāļu izveidošanu.

Rafaha ir pārpildīta ar simtiem tūkstošu iekšēji pārvietotu palestīniešu, kas tur ieradušies, glābjoties no karadarabības pārējā Gazas joslas teritorijā.

Izraēla karā pret palestīniešu kaujinieku grupējumu "Hamās" gatavojas militārai ofensīvai Rafahā, uzskatot to par "Hamās" pēdējo bastionu Gazas joslā.

Priekšlikums par Rafahas iedzīvotāju evakuāciju ticis iesniegts Ēģiptei pēdējo dienu laikā, ziņoja "The Wall Street Journal". Izraēlas valdība ir aicinājusi ANO organizācijas, kas strādā šajā reģionā, palīdzēt evakuēt civiliedzīvotājus no Rafahas.

Visam, kas notiek Gazas joslas dienvidos pie Ēģiptes robežas, jānotiek, pilnībā respektējot civiliedzīvotāju aizsardzību, pirmdien Ņujorkā sacīja ANO preses sekretārs Stefans Dižarriks.

"Mēs nebūsim līdzdalībnieki cilvēku piespiedu pārvietošanā. Pašlaik Gazas joslā nav nevienas vietas, kas būtu droša," teica Dižarriks.

ASV mēģina panākt pamieru Gazas joslā

ASV mēģina sarunu ceļā panākt "vismaz sešu nedēļu" pamieru Gazas joslā kā daļu no plašākas vienošanās, kas ietvertu arī ķīlnieku atbrīvošanu, pirmdien paziņoja ASV prezidents Džo Baidens.

"Savienotās Valstis strādā pie ķīlnieku darījuma starp Izraēlu un "Hamās", kas arī nestu tūlītēju un ilgstošu klusuma periodu Gazā uz vismaz sešām nedēļām," Baidens sacīja Baltajā namā, stāvot blakus Jordānijas karalim Abdullam II.

Baidens arī sacīja, ka "vajag aizsargāt" civiliedzīvotājus, kas patvērušies Rafahas pilsētā Gazas joslas dienvidos pie Ēģiptes robežas.

Izraēla apsver sauszemes spēku iebrukumu šajā rajonā, kur atrodas vairāk nekā miljons palestīniešu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!