Fоtо: AFP/Scanpix/LETA

Ukrainas parlaments ceturtdien pēc mēnešiem ilgas kavēšanās un tūkstošiem grozījumu iesniegšnas, cenšoties mīkstināt sākotnējo projektu, pieņēmis likumu, kas regulēs jauniesaucamo uzņemšanu armijā.

Likumdevēji mēnešiem ilgi vilcinājās ar likuma pieņemšanu, un paredzams, ka tas nebūs populārs. Likuma izstrādi pamudināja bijušā Ukrainas armijas virspavēlnieka Valērija Zalužnija militārās vadības pieprasījums, Zalužnijam apgalvojot, ka Ukrainai ir vajadzīgi līdz 500 000 jauniesaucamo.

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022. gada sākumā karavīriem frontes līnijās nav bijis iespēju rotācijas kārtībā doties atpūstā, tikmēr daudzi tūkstoši ukraiņu turpina izvairīties no iesaukšanas.

Ar likumu tiek ieviestas vairākas izmaiņas pašreizējā sistēmā, paplašinot Ukrainas varasiestāžu pilnvaras izdot iesaukšanas pavēstes, izmantojot elektronisko sistēmu.

Pašreizējais Ukrainas armijas virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis un Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pēc revīzijas veikšanas secināja, ka nav nepieciešams tik liels jauniesaucamo skaits, jo karavīrus frontē rotācijas kārtībā var nomainīt tie, kas atrodas frontes aizmugurē.

Mediji ziņoja, ka Zalužnija atbrīvošana no Ukrainas armijas virspavēlnieka amata bija saistīta ar mobilizācijas jautājumu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !