Foto: Publicitātes foto
Lai veicinātu skolēnu interesi padziļināti apgūt STEM jeb eksaktos priekšmetus, VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) jaunajā mācību gadā atsāk rīkot "KonkurētSPĒJĪGS" sarunas Latvijas skolās.

Iedvesmojot un motivējot apgūt eksaktās zinības jeb STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) vienkārši un aizraujoši, līdz 2019. gada beigām tiks organizētas 5 klātienes tikšanās skolās visos Latvijas reģionos. Pirmā "KonkurētSPĒJĪGS" saruna notika 1.oktobrī, Limbažu novada ģimnāzijā, bet otra – 15.oktobrī, Ogres 1.vidusskolā.

Pasākumā ar projektu sīkāk iepazīstināja tā veidotāji – LDz korporatīvās komunikācijas projektu vadītāja Ieva Kārkliņa un nodibinājuma "Iespējamā misija" komunikācijas vadītāja Antra Birzule. Tikmēr kā īpašais viesis tika uzaicināts viens no pasaules labākajiem Slam dunk meistariem Kristaps Dārgais, kurš atklāja, kādi fizikas likumi palīdz veiksmīgi realizēt dankus. Uz visām "KonkurētSPĒJĪGS" sarunām līdzi dodas kāda sabiedrībā zināma persona, atklājot, kā savā profesijā izmanto STEM.

Tāpat pasākuma noslēgumā skolēniem tika demonstrēti aizraujoši eksperimenti STEaMup laboratorijā, kurus vadīja LU Fizikas institūta zinātnieks Arvīds Viesturs Vimba.

LDz sadarbībā ar nodibinājumu "Iespējamā misija" šī gada pavasarī prezentēja projektu "Latvijas Dzinējspēks", kura ietvaros radīta mājas lapa – www.steamup.lv, kas ir kā palīgs skolēniem, kā arī viņu vecākiem un skolotājiem eksakto mācību priekšmetu un dabas zinību apgūšanā.

Projekts ir izstrādāts, lai veicinātu skolēnu izpratni par STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) plašo pielietojamību un lai iedvesmotu un motivētu apgūt šos priekšmetus. Projekta ietvaros skolēni, vecāki un skolotāji no jauna tiek iepazīstināti ar eksaktajiem priekšmetiem, atklājot, ka STEM apgūšana neaprobežojas tikai ar ierastajām skolas mācību grāmatām, līdz ar to padarot mācīšanos daudzpusīgāku.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!