Foto: Publicitātes foto
VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) gada laikā ir būtiski uzlabojis savas pozīcijas videi draudzīgāko uzņēmumu reitingā, kā arī ierindojas starp videi draudzīgākajiem uzņēmumiem valsts lielo kapitālsabiedrību kategorijā.

Saskaņā ar Balticbrands veikto izvērtējumu, "zaļāko" uzņēmumu topā LDZ ierindojas 36.vietā, kas ir kāpums par 24 pozīcijām, salīdzinājumā ar 2018.gadu.

Lielo valsts uzņēmumu kategorijā LDz ieņem 4.vietu.

Mīlētāko zīmolu topā LDz kopš 2018.gada ir pakāpies par 27 pozīcijām, šogad ierindojoties 19.vietā. Lai gan kopējais valsts uzņēmumu tēls kopš pagājušā gada ir nedaudz krities, LDz ir saglabājis augšupejošu dinamiku. Valsts uzņēmumu grupā arī šajā kategorijā LDz ierindojas 4.vietā.

Mīlētāko zīmolu topā viens no augstākajiem vērtējumiem starp visiem uzņēmumiem LDz ir sociālās atbildības kategorijā - 4.vieta. Savukārt starp lielajiem valsts uzņēmumiem LDz šajā kategorijā ierindojas 2.vietā.

Viena no LDz vērtībām ir atbildība pret vidi, tāpēc savās ikdienas darbībās LDz ievieš videi draudzīgus risinājumus, tostarp attīstot videi draudzīgu un efektīvu dzelzceļa transportu un atjaunojot vilces parku. Lai mazinātu savu ietekmi uz vidi, LDz veic vēsturiskā piesārņojuma likvidēšanu vietās, kur tas vēl ir saglabājies, ir izvietotas vides kvalitātes monitoringa stacijas, kā arī tiek modernizēts ritošais sastāvs, padarot to videi draudzīgāku.

Apjomīgākais projekts, kam nākotnē paredzama pozitīva ietekme uz vides stāvokļa uzlabošanu, ir dzelzceļa tīkla elektrifikācija, kas tostarp paredz arī CO2 izmešu samazināšanos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!