Karte: Kā pret Krieviju aizstāvas Ukraina? (27. februāra aktuālā informācija)


Jau ceturto dienu Ukraina pārsteidzoši turas pretī Krievijas uzbrukumam. Iedzīvotāji uzmanīgi noklausās sirēnu, sprādzienu un šavienu šausmīgos trokšņus. Kijevā daudzi paslēpušies bumbu patvertnēs, bet pati galvaspilsēta atvairījusi visus mēģinājumus to ieņemt. Portāls "Delfi" ceturto dienu nepārtrauktā teksta tiešraidē, kas pieejama šeit, dienu un nakti seko līdzi aktuālajiem kara notikumiem.
Zemāk aplūkojama "Delfi" sagatavota karte, kurā redzamas Krievijas armijas aptuveni ieņemtās teritorijās saskaņā ar Ukrainas sniegto informāciju. Vērā ņemti aktuāli dati uz 27. februārī.
"Delfi" arī rekomendē iepazīties ar milzīgo darbu, kuru paveikusi nevalstiskā organiāzija "The Centre for Information Resilience" (CIR). Viņi izveidojuši informatīvu datu žurnālistikā balstītu karti, kurā kopā ar partneriem, piemēram "Bellingcat" žurnālistu komandu, sniegta detalizēta un interaktīva informācija gan par kauju norises vietām, gan dažādiem kara laika incidentiem. Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit.
Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien, 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši".
Raksta autori: Filips Lastovskis, Natālija Šindikova