Karte: Kā pret Krieviju aizstāvas Ukraina? (3. marta aktuālā informācija)
Jau astoto dienu Ukraina nav padevusies Krievijas okupācijas spēku uzbrukumam. Vairākās Ukrainas pilsētas iedzīvotāji bloķē okupantu tehnikas iebraukšanu, stājoties priekšā tankiem, bet Starptautiskā Krimināltiesa (SKT) sākusi izmeklēšanu par notikumiem Ukrainā, vācot pierādījumus par Krievijas noziegumiem. Gandrīz katru stundu pienāk ziņas, kā pasaulēs mēroga populāras un lielas kompānijas pamet Krieviju, atstājot to arvien noslēgtākā starptautiskā izolācijā.

Portāls "Delfi" astoto dienu nepārtrauktā teksta tiešraidē, kas pieejama šeit, dienu un nakti ziņo par aktuālajiem kara notikumiem.

Pievērsiet uzmanību! Sarkanā krāsā iekrāsotās teritorijas iezīmē svarīgu ceļu tīklu un pilsētas, kurās un ap kurām nostiprinājušies okupantu spēki. Taču arī sarkanājās zonās aizvien ir dzīva pretošanās kustība, un tajās ir apdzīvotas vietas, kurās okupantu tanki nav rādījušies.
Kartē izmantoti dati pieejami šeit. Informācija ir aptuvena un mainīga.

"Delfi" arī rekomendē iepazīties ar milzīgo darbu, kuru paveikusi nevalstiskā organiāzija "The Centre for Information Resilience" (CIR). Viņi izveidojuši informatīvu datu žurnālistikā balstītu karti, kurā kopā ar partneriem, piemēram "Bellingcat" žurnālistu komandu, sniegta detalizēta un interaktīva informācija gan par kauju norises vietām, gan dažādiem kara laika incidentiem. Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit.

Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien, 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši".
Raksta autori: Filips Lastovskis, Oskars Dreģis