Foto: Publicitātes foto

Uzņēmējdarbības izaugsme ir būtiska, jo tā ne tikai nodrošina finansiālu stabilitāti un konkurētspēju tirgū, bet arī veicina inovācijas, jaunu darbavietu rašanos un kopējo ekonomisko attīstību. Lielāks uzņēmums ir stabilāks, gūst vairāk peļņas un nodrošina stabilāku ikdienu vadītājam. Tomēr bieži vien, lai spētu veicināt izaugsmi, uzņēmumam var būt nepieciešams papildus finansējums. Iepazīsties ar kredīta iespējām uzņēmumiem, kas var palīdzēt jūsu uzņēmumam attīstīties.

Apgrozāmais kapitāls kā sezonālo svārstību līdzsvarošanas instruments

Dažās nozarēs ienākumi ir izteikti sezonāli koncentrēti, piemēram, lauksaimniecībā vai saldumu ražošanā. Uzņēmumiem piesaistītais īstermiņa finansējums biznesam palīdz novērst un mazināt ienākumu svārstību vai sagatavot nepieciešamo apgrozāmo kapitālu sezonas uzrāvienam. Aizdevums biznesam ir elastīgs risinājums, lai efektīvi pārvaldītu finanšu plūsmas izmaiņas atkarībā no sezonālajiem apstākļiem.

Šī pieeja var būt īpaši noderīga ne tikai lauksaimniecības nozarē, bet arī citās jomās, kurās sezonālas svārstības apgrūtina ikdienas plānošanu un biznesa pārvaldību.

Lielu projektu īstenošana – banka nav vienīgā, kas var palīdzēt

Lielu, ilgtermiņa projektu īstenošana bieži prasa ievērojamus finanšu resursus, un, neskatoties uz to, ka banka ir tradicionālais finansējuma avots, dažreiz alternatīvi finanšu risinājumi var būt izdevīgāki un elastīgāki. Lai gan bankas kredīti var būt nedaudz lētāks kā alternatīvais finansējums, regulāri rodas situācijas, kad projektu realizācijai ar bankas aizdevumu uzņēmumam nepietiek.

Alternatīvā finansējuma avoti bieži vien ir elastīgāki attiecībā uz atmaksas nosacījumiem, procentu likmēm un nodrošinājumu. Tas var būt īpaši noderīgi, ja uzņēmumam ir nepieciešams pielāgoties mainīgajiem tirgus apstākļiem vai ātri reaģēt uz izaicinājumiem projektu gaitā.

Jāpiebilst, ka projektiem un pasūtījumiem, kuru izpildes termiņš ir līdz vienam gadam, uzņēmumiem ir vieglāk un ātrāk piesaistīt alternatīvo finansējumu kā bankas aizdevumu, jo komercbankas ne labprāt finansē kredītus uz īsu termiņu.

Negaidītu izmaksu vai ieguldījumu segšana – alternatīvais finansējums kā drošības buferis

Jūs nekad nevarēsiet prognozēt, kad radīsies negaidīti izdevumi un būs nepieciešama nauda savam biznesam. Prasme risināt problēmas ir katra veiksmīga uzņēmuma vadītāja pamata ikdiena, un kredīts uzņēmumam var būt atslēga šādu negaidītu izdevumu gadījumos.

Piemēram, uzņēmumiem lauksaimniecības nozarē var rasties neparedzētas situācijas, kā slimību izplatība dzīvnieku ganāmpulkā vai nelabvēlīgi laikapstākļi ražai. Alternatīvais finansējums uzņēmumam šādos gadījumos palīdz saglabāt operatīvo darbību, sedzot ārkārtas izmaksas, piemēram, dzīvnieku ārstēšanu vai negaidītu investīciju veikšanu. Alternatīvais finansējums var kalpot arī kā drošības spilvens, īpaši tiem uzņēmumiem, kuriem nav pietiekami liela finansiālā rezerve, lai segtu neplānotas izmaksas.

Saistību refinansēšana – izvērtējiet esošās izmaksas

Saistību refinansēšana ir finanšu stratēģija, kas var būt ļoti izdevīga uzņēmumiem, kuri vēlas optimizēt savus izdevumus. Šis process ietver esošo aizdevumu vai saistību atmaksas aizstāšanu ar jaunu aizdevumu vai kredītu, kas bieži notiek ar mērķi samazināt izmaksas vai uzlabot finanšu nosacījumus.

Galvenais ieguvums no saistību refinansēšanas ir finansiālās izmaksas samazināšana, ja jaunais aizdevums ir pieejams ar zemāku procentu likmi vai citādi izdevīgākiem nosacījumiem (piemēram, piemērotāku atmaksas grafiku vai mazākām nodrošinājuma prasībām). Tas var ievērojami samazināt uzņēmuma procentu izmaksas un kopējās atmaksas summas, tādējādi ļaujot uzņēmumam ietaupīt līdzekļus, kuri var tikt izmantoti citām biznesa investīcijām. Tā, piemēram, "Capitalia" kā lētākais alternatīvais finansētājs bieži refinansē citu kredītiestāžu izsniegtos aizdevumus biznesam.

Iekārtu vai tehnikas iegāde – pielāgojiet finansējumu uzņēmuma vajadzībām

Tehnikas iegāde var būt būtisks solis uzņēmuma izaugsmes uzrāvienā. Bieži vien biznesam ir nepieciešams jauns aprīkojums vai iekārtas, lai uzlabotu ražošanas efektivitāti, samazinātu izmaksas vai piedāvātu jaunus produktus un pakalpojumus.

Šīs vajadzības bieži var atrisināt banku vai specializētu industriālā līzinga sniedzēju piedāvājumi. Taču nestandarta iekārtām vai tehnikas iegādei no ārzemēm ērts un bieži izmantots risinājums ir alternatīvais aizdevums uzņēmumiem.

Biznesa iegāde vai izpirkšana – alternatīvais finansējums kā risinājums

Biznesa iegāde vai izpirkšanas darījumi var būt sarežģīti un prasa īpaši rūpīgu projekta vadību, tādēļ bankas tādus izskata nelabprāt. Tā rezultātā biznesa iegādei vai izpirkšanai uzņēmējiem ir vieglāk sākotnēji iegūt alternatīvo finansējumu, bet pēc iegādes procesa noslēgšanas, pārfinansēties bankā.

Gan bankas, gan alternatīvie finansētāji ir gatavi atbalstīt uzņēmumu. Galvenais atceries, ka šie abi finansējuma avoti viens otru neizslēdz, bet gan papildina. Nepieciešamajā brīdī prast gudri izmantot katra finansējuma iespējas ir veiksmīga uzņēmēja panākumu atslēga.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!