Foto: LETA

48% respondentu piekrīt, ka Eiropas Savienībai (ES) būtu jāveido pašai sava armija, liecina pēc "Delfi" pasūtījuma pētījumu kompānijas SKDS veiktās aptaujas rezultāti. 17% aptaujāto atbildē apstiprināja vajadzību pēc armijas, savukārt 31% atbildēja, ka tā drīzāk būtu nepieciešama.

Aptauja veikta laikā no 18. līdz 21. martam un tajā piedalījās 1505 Latvijas pilsoņi, kas sasnieguši 18 gadu vecumu.

Uz jautājumu, vai ES būtu jāveido pašai sava armija nevarēja atbildēt 18% respondentu, savukārt 21% norādīja, ka tā drīzāk nebūtu nepieciešama, bet 12%, ka tā noteikti nav vajadzīga.

Pēc respondentu izvēles Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, vislielāko atbalstu armijas izveidei pauda Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) atbalstītāji – 88% atbalsta ideju par armijas izveidi, un tikai 9% atbildēja noraidoši, kamēr 4% respondentu bija grūti pateikt.

Visvairāk noraidoši armijas izveidei ir apvienības "Jaunlatvieši" vēlētāji – vien septiņi no viņiem ir par ES armijas izveidi, savukārt 14 domā, ka tā drīzāk nav vajadzīga, bet 60 – noliedz tās nepieciešamību. Jāmin gan, ka pēc aptaujas respondentu skaita šajā gadījumā tas nav pietiekams, lai izdarītu ticamus secinājumus.

Aptauju līdzfinansēja Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Eiropas Parlaments netika iesaistīts tā sagatavošanā, un jebkāda informācija vai viedokļi, kas pausti saistībā ar šo projektu, tam neuzliek nekādu atbildību vai saistības; par projektu ir atbildīgi tikai programmas autori, intervējamās personas, redaktori vai izplatītāji saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Eiropas Parlaments arī neuzņemas atbildību par tiešu vai netiešu kaitējumu, kas var rasties, īstenojot šo projektu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!