Foto: DELFI

40% aptaujāto uzskata, ka citā Eiropas Savienības (ES) valstī noslēgtas viendzimuma laulības Latvijā būtu jāatzīst, kamēr 49% aptaujāto tam nepiekrīt, bet 11% ir grūti pateikt, liecina pētījuma centra SKDS pēc portāla "Delfi" pasūtījuma veiktā aptauja.

Vislielāko atbalstu no tām partijām, kuru respondentu skaits bija pietiekams, lai izdarītu secinājumus, sniedza partijas "Progresīvie" atbalstītāji. Tiem sekoja "Jaunās Vienotības" vēlētāji, bet trešajā vietā ierindojās "JKP" atbalstītāji, no kuriem 70% uzskata, ka citā ES valstī noslēgta viendzimuma laulība ir jāatzīst arī Latvijā.

Vislielāko pretestību no tām partijām, kuru respondentu skaits bija pietiekams, lai izdarītu secinājumus, izrādīja partijas "Apvienība Jaunlatvieši" potenciālie vēlētāji, no kuriem 75% ir pret šādu atzīšanu. Tāpat būtiskus iebildumus pauž "Suverēnās varas" un "Latvija Pirmajā vietā" atbalstītāji.

Kopā aptaujāti 1505 Latvijas pilsoņi vecumā no 18 gadiem. Interneta aptauja (CAWI) veikta laika posmā no 18. līdz 22. aprīlim.

Aptauju līdzfinansēja Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Eiropas Parlaments netika iesaistīts tā sagatavošanā, un jebkāda informācija vai viedokļi, kas pausti saistībā ar šo projektu, tam neuzliek nekādu atbildību vai saistības; par projektu ir atbildīgi tikai programmas autori, intervējamās personas, redaktori vai izplatītāji saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Eiropas Parlaments arī neuzņemas atbildību par tiešu vai netiešu kaitējumu, kas var rasties, īstenojot šo projektu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!