Mēs darām tā
Kā saimniekot Lucavsalas mazdārziņā, kas katru gadu applūst?
Kazas sēklis ir īpaša vieta, kur mazdārziņos rušinās simtiem ģimeņu. Kādas lietas jāņem vērā, ja zini, ka Lucavsalā katru gadu ir plūdi, raidījuma "Mēs darām tā" vadītāja Madara Botmane devās noskaidrot pie Madaras Rubes.
"Mūsu saimniecībā ir vis kaut kas, kam es cenšos izlikties, ka man ir zaļie pirkstiņi," smejas Madara. Neskatoties uz to, viņas dārzā ir konteinerdobes, lai labumi augtu ne tikai skaisti, bet izvairītos no nezālēm. Turklāt Madaras zaļais ieradums, kuru mantojusi no vecvecākiem un vecākiem, ir – sakrāt olu čaumalas, lai pēcāk samaltu un piebarotu mazdārziņa augsni.

Ir dažas lietas, ar kurām vienkārši ir jārēķinās, ja saimnieko Kazas sēklī. Plūdu laikā mulča var aizpeldēt. Šķūnītis atrasties ūdenī, viss izskaloties. Tam pielāgoties var, ja dobēs stāda augus izdzīvotājus, lai rītā un vakarā nav jāuzmana katra lapiņa.
Kampaņā "Mēs darām tā" iepazīsimies ar 25 jaunām pieredzēm videostāstu veidā. Katrs no stāstiem ļauj sekot līdzi raidījuma galveno varoņu dienas gaitām, īpašu vērību pievēršot viņu iestrādātajai zaļā dzīvesstila rutīnai. Skaties un uzzini, cik daudzveidīgi ir videi draudzīgi ikdienas paradumi Latvijas kopienās, komūnās, kolektīvos, apkaimēs un vairāku paaudžu ģimeņu mājvietās.
Skaties vēl:
Kampaņu "Mēs darām tā" īsteno VFS Films studija ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Projekts sadarbībā ar:
VFS Films KOMANDA:
SCENĀRIJU AUTORI
Kristīne Pleša, Madara Botmane
REŽISORS
Dainis Kļava
Mākslinieks
Kristaps Epners
ANIMĀCIJAS
PRODUCENTI
Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
VIDES EKSPERTE
Elīna Kolāte
Kristaps Neimanis, Mārtiņš Kontants
SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS UN KOMUNIKĀCIJA
Baltic Communication Partners
Delfi brand studio KOMANDA:
SATURS
Līga Švāne, Ketija Nuķe-Osīte
REDAKTORS
Kristīne Melne
DIZAINS
Ralfs Eglītis
IZSTRĀDE
PROJEKTU VADĪBA
Ēriks Radželis
MEDIJU KOMUNIKĀCIJAS EKSPERTS
Aija Daukste
Krišjānis Bušs