Mēs darām tā
Siltumsūknis – vai tā ir optimālākā izvēle mājas apsildei?
No vides viedokļa raugoties, siltumsūknis Latvijā ir viens no dabai draudzīgākajiem veidiem, kā apsildīt savu māju. Savā pieredzē dalās Mārcis un Līva Freibergi, kuri ir pārliecināti – siltumsūknis ir pārsteidzoši laba apsildes sitēma ar ērtu un vienkāršu darbības principu.
Siltumsūknis darbojas līdzīgi kā ledusskapis – abās iekārtās tiek izmantots freons. Freibergu mājas siltumsūkņa sistēmā freons tiek sildīts, un tālāk notiek ķēdes reakcija, kuras rezultātā tiek uzkarsēts ūdens siltajās grīdās. Savukārt vasarā sistēmā notiek pretējs efekts – tā dzesē. Mārcis stāsta, ka izvēle par labu siltumsūknim kritusi, jo tas mājas būvniecībā ļāvis samazināt darba apjomu, piemēram, izvairīties no skursteņu būvēšanas. Tiesa, raugoties nākotnē, ģimene apsver papildu risinājumu ieviešanu. Kādu – to uzzini video!
Kampaņā "Mēs darām tā" iepazīsimies ar 25 jaunām pieredzēm videostāstu veidā. Katrs no stāstiem ļauj sekot līdzi raidījuma galveno varoņu dienas gaitām, īpašu vērību pievēršot viņu iestrādātajai zaļā dzīvesstila rutīnai. Skaties un uzzini, cik daudzveidīgi ir videi draudzīgi ikdienas paradumi Latvijas kopienās, komūnās, kolektīvos, apkaimēs un vairāku paaudžu ģimeņu mājvietās.
Skaties vēl:
Kampaņu "Mēs darām tā" īsteno VFS Films studija ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Projekts sadarbībā ar:
VFS Films KOMANDA:
SCENĀRIJU AUTORI
Kristīne Pleša, Madara Botmane
REŽISORS
Dainis Kļava
Mākslinieks
Kristaps Epners
ANIMĀCIJAS
PRODUCENTI
Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
VIDES EKSPERTE
Elīna Kolāte
Kristaps Neimanis, Mārtiņš Kontants
SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS UN KOMUNIKĀCIJA
Baltic Communication Partners
Delfi brand studio KOMANDA:
SATURS
Līga Švāne, Ketija Nuķe-Osīte
REDAKTORS
Kristīne Melne
DIZAINS
Ralfs Eglītis
IZSTRĀDE
PROJEKTU VADĪBA
Ēriks Radželis
MEDIJU KOMUNIKĀCIJAS EKSPERTS
Aija Daukste
Krišjānis Bušs