Mēs darām tā
Kā viegli atvadīties no lietām. Brīvbodes princips
Kā tiešā pirkšana var uzlabot tavu ikdienas dzīvi un kā darbojas brīvbode, stāsta Dzīves kvalitātes dizaina institūta "Viskaļi" rezidentes Paula Cukura un Alise Ziemule-Zariņa.
"Tiešā pirkšana ir brīvprātīgo cilvēku radīta kustība, lai nodrošinātu savām ģimenēm bioloģisku un svaigu pārtiku katru nedēļu," stāsta Paula. Iepirkšanās ir vienkārša – katrs sagatavo savu pirkumu grozu un pasūta, un reizi nedēļā zemnieki veic piegādi. Tad brīvprātīgie sašķiro pa maisiņiem, un katrs pircējs ierodas pēc sava sūtījuma.

Alise saimnieko brīvbodē, kas ir mantu maiņas punkts un tikšanās vieta. "Cilvēki atnes to, kas kļuvis lieks, vairs neder, ir apnicis, un atrod vietā kaut ko jaunu un foršu, ar ko sevi vai kādu citu iepriecināt," brīvbodes principus atklāj tās saimniece.
Kampaņā "Mēs darām tā" iepazīsimies ar 25 jaunām pieredzēm videostāstu veidā. Katrs no stāstiem ļauj sekot līdzi raidījuma galveno varoņu dienas gaitām, īpašu vērību pievēršot viņu iestrādātajai zaļā dzīvesstila rutīnai. Skaties un uzzini, cik daudzveidīgi ir videi draudzīgi ikdienas paradumi Latvijas kopienās, komūnās, kolektīvos, apkaimēs un vairāku paaudžu ģimeņu mājvietās.
Skaties vēl:
Kampaņu "Mēs darām tā" īsteno VFS Films studija ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.
Projekts sadarbībā ar:
VFS Films KOMANDA:
SCENĀRIJU AUTORI
Kristīne Pleša, Madara Botmane
REŽISORS
Dainis Kļava
Mākslinieks
Kristaps Epners
ANIMĀCIJAS
PRODUCENTI
Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
VIDES EKSPERTE
Elīna Kolāte
Kristaps Neimanis, Mārtiņš Kontants
SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS UN KOMUNIKĀCIJA
Baltic Communication Partners
Delfi brand studio KOMANDA:
SATURS
Līga Švāne, Ketija Nuķe-Osīte
REDAKTORS
Kristīne Melne
DIZAINS
Ralfs Eglītis
IZSTRĀDE
PROJEKTU VADĪBA
Ēriks Radželis
MEDIJU KOMUNIKĀCIJAS EKSPERTS
Aija Daukste
Krišjānis Bušs