Foto: Publicitātes foto

Būvējot mājas vai citu infrastruktūru, piemēram, tiltus, betona enkuriem ir jābūt ļoti izturīgiem. Sarežģītām konstrukcijām jāizmanto noteikumiem atbilstoši, ETA apstiprināti stiprinājumi. "Ferrometal Latvija" piegādātie "Fix master" zīmola produkti paredzēti tieši tam – profesionālai būvniecībai, lai iegūtu teicamu un drošu rezultātu!

Betona konstrukcijās jāņem vērā stiprināšanas piederumi un uzstādīšanas metodes saskaņā ar noteikumiem. “Ferrometal Latvija” piegādātie “Fix master” zīmola  izstrādājumi ir atbilstoši būvniecības prasībām.

Mehāniskā enkurošana

“Fix master” produktu grupā ietilpst, piemēram, TOGE betona skrūves, ko var izmantot gan telpās, gan ārpus tām. TOGE betona skrūves ir ātri un droši uzstādāmas, un tām ir augsta izturība pret slodzi gan saplaisājušā, gan nesaplaisājušā betonā. Nepieciešamības gadījumā TOGE betona skrūvju stiprinājumu var demontēt, neatstājot nekādas atliekas, t. i., to var izmantot atkārtoti. Turklāt skrūvi var noslogot uzreiz pēc tās iestiprināšanas.

TOGE betona skrūves var izmantot cauruļu, iekaramo griestu stiprinājumu, ventilācijas cauruļu vai koka konstrukciju nostiprināšanai, kā arī plauktu kolonnu nostiprināšanai augstās noliktavās.

Izvēloties “Fix master” TOGE betona skrūvi, jūs nodrošināt augstu kvalitāti un drošu stiprinājumu arī seismiskās zonās.

Strādājot ar “Fix master” TOGE betona skrūvēm, projektētājam vai būvniekam nav jāprāto, kurš izmērs ir apstiprināts, jo izstrādājumu līnija ir ar CE marķējumu. Katram skrūvju izmēram ir ETA apstiprinājums gan ieplaisājušam, gan neplaisājušam betonam. ETA apstiprinājums attiecas arī uz risinājumiem pārseguma paneļiem un ugunsdrošiem stiprinājumiem. Ja urbšanas laikā bojāti pārseguma plātnes armatūras stiegrojuma elementi, var zaudēt līdz pat vairākiem desmitiem procentu tās nestspējas. Saskaņā ar norādījumiem betona skrūve ir jāuzstāda dobumā. “Fix master” TOGE klāstā ir ETA apstiprināti produkti arī pareizai pārsegumu plātņu uzstādīšanai.

Izmantojot “Fix master” TOGE betona skrūves, nav jāuztraucas par betona plaisāšanu montāžas laikā, jo montāžas laikā pamatmateriāls netiek pakļauts plaisāšanas spēkam. Ir iespējams izveidot mazāka diametra un seklākus caurumus. Skrūves var urbt tuvāk betona malai, un tās var novietot tuvāk citu citai nekā ar tradicionālajām enkurošanas metodēm.

TOGE betona skrūve bloķējas caurumā visā vītnes garumā, nevis tikai stiprinājuma galā, un to parasti var izmantot daudz lielākas slodzes nostiprināšanai nekā ar ķīļveida enkuru.

“Fix master” TOGE betona skrūves nostiprina mehāniski, parasti ar akumulatora darbinātu iekārtu. Varat aizmirst par āmura vicināšanu. Uzstādīšana ir ātrāka, un darbs – vieglāks.

“Fix master” TOGE betona skrūves ir pārbaudītas ugunsizturībai saskaņā ar ETA/TR020*, un tām ir arī seismiskais apstiprinājums*.

Foto: Publicitātes foto

Ķīmiskie enkuri

“Fix master” produktu klāstā ietilpst arī ar CE marķējumu marķētās un ETA apstiprinātās “Fix master” FIT enkurošanas masas FIT-Ve 200, FIT-Wi 200 un FIT-Pe 270 dažādiem materiāliem, piemēram, betonam, dabīgajam akmenim un ķieģeļiem. Ražojot “Fix master” FIT enkurošanas masas, ir ņemtas vērā arī vides prasības. Enkurmasām ir A+ emisijas klase, tās nesatur stirolu un ir ugunsdrošas**, tām ir ātrs sacietēšanas laiks un LEED (Leadership in Energy and Enviromental Design) sertifikāts.

FIT-Ve 200 un FIT-Wi 200 enkurmasas var pielietot, piemēram, tērauda konstrukciju stiprināšanai, tiltu konstrukcijās, HVAC uzstādīšanai, sliežu un piekaru uzstādīšanai, tērauda spriegojuma uzstādīšanai, fasāžu stiprināšanai, ostu konstrukcijās un iekārtu uzstādīšanai. Enkurmasa ir piemērota arī zemūdens stiprinājumiem.

FIT-Wi 200 ziemas enkurmasa ir paredzēta izmantošanai aukstos apstākļos, kad maksimālā temperatūra nav augstāka par -20 °C.

FIT-Pe 270 enkurmasai ir ETA “Option 7” apstiprinājums stiprinājumiem betona konstrukcijās un ETA apstiprinājums mūra konstrukcijām. Tas ir piemērots vītņstieņu no M8 līdz M24 stiprināšanai. Enkurmasa ir piemērota lietošanai visiem ķieģeļu un bloku materiāliem, tāpēc to īpaši sauc par mūra konstrukciju stiprināšanas speciālistu. Enkurmasa derīga daudzām enkurošanas vajadzībām būvniecībā, piemēram, enkurojot pie caurumiem vai pilnajiem ķieģeļiem, vieglbetona blokiem vai vieglbetona blokiem. Tā būs arī pareizais risinājums fasāžu un terašu stiprināšanai. Ideāli piemērota arī jumtu un nojumju stiprināšanai, kā arī vārtu un žogu stiprināšanai.

Fix master” FIT enkurmasas ir labākais risinājums ķīmiskajai enkurošanai.

Foto: Publicitātes foto

Instalācijas atbilstoši ETA standartam

Stiprinot betonu, ir svarīgi izmantot augstas kvalitātes prasībām atbilstošus urbjus. "Fix master" FMX urbim ir PGM kvalitātes zīme, kas norāda uz urbja augsto kvalitāti. Pareizai un atbilstošai montāžai ir svarīgi, ar kādu urbi tiek urbts caurums. Urbumam jābūt pareizā izmērā un formā, lai tas atbilstu konstrukcijas stiprības prasībām un ETA apstiprinājumos noteiktajām prasībām. Ar "Fix master" urbi var ātri izurbt caurumus un pārliecināties, ka tie ir atbilstoša izmēra.

Foto: Publicitātes foto

Enkurošanas projektēšanas programma "DesignFiX"

Ar “DesignFiX” stiprinājumu projektēšana ir ātra un vienkārša. Izmantojot programmatūru, ir viegli ņemt vērā visus ierobežojošos faktorus. “DesignFiX” stiprinājumu projektēšanas programmā jūs atradīsiet “Fix master” TOGE betona skrūves, “Fix master” FIT enkurmasas un “Fix master” MKT ķīļveida enkurus.

“Design Fix” stiprinājumu projektēšanas programmatūru var lejupielādēt bez maksas šeit.

Foto: Publicitātes foto

Lai iegūtu vairāk informācijas par “Fix master” enkurošanas tehnoloģiju – sazinieties ar “Ferrometal Latvia” tirdzniecības biroju pa tālr. +371 6728 0581 vai rakstot uz e-pastu latvia@ferrometal.fi.

*=attiecas tikai uz noteiktiem skrūvju izmēriem.

**=FIT-Ve 200, FIT-Wi 200

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!