Foto: Publicitātes foto

Redzes asuma samazināšanās ir tieši saistīta ar vispārējās dzīves kvalitātes pasliktināšanos. Cik reizes jums ir nācies mainīt savus plānus, atteikties no automašīnas vadīšanas, izvēlēties īsākus maršrutus, izvairīties no pasākumu apmeklēšanas vai lūgt garāmgājējiem palīdzību tikai tāpēc, ka brilles palikušas mājās vai līdzi nav kontaktlēcu konteinera? Kā tas ir – piedzīvot pastāvīgas neērtības? Tikai tie, kuri ir mūžīgi atkarīgi no brillēm un kontaktlēcām, var saprast, kāda laime ir redzēt visu bez papildu optikas.

Mūsdienās oftalmologu rīcībā ir progresīvas tehnoloģijas un modernas acu lāzeroperācijas metodes, kas palīdz atbrīvoties no šīm neērtībām. Viena no šādām metodēm ir redzes lāzerkorekcija, kura strauji attīstās un piedāvā dažādus inovatīvus risinājumus jūsu ērtībai un drošībai. Taču, pirms doties uz redzes lāzerkorekciju, iesakām uzzināt vairāk par to, kam ir nepieciešama šāda veida redzes korekcija, kā tā notiek un kādas metodes tiek izmantotas redzes atjaunošanai.

Šodien eksistē vairākas tehnoloģijas, kas piedāvā iespēju koriģēt redzi ar lāzeru. Tās atšķiras ne tikai pēc nosaukuma, metodēm, darbības specifikas, atlabšanas īpatnībām, bet arī pēc cenas. Kā neapjukt šādas izvēles priekšā? Par redze lāzerkorekciju stāsta prof. Igors Solomatins. Dr. Solomatina vadībā tika veiktas pirmās acu operācijas Baltijas valstīs 1999. gadā. Kopš tā laika viņš ir palīdzējis atgūt brīvību un atbrīvoties no brillēm un kontaktlēcām vairākiem tūkstošiem pacientu. Tika uzkrāta plaša pieredze darbā ar visām redzes lāzerkorekcijas tehnoloģijām.

Foto: Publicitātes foto

Redzes lāzerkorekcija ir efektīva un paredzama

Vēlme iegūt brīvību no ikdienas ar brillēm vai kontaktlēcām un nepieciešamība redzēt apkārtējo pasauli bez ierobežojumiem ir tikai daži no iemesliem, kas motivē veikt acu lāzeroperāciju. Redzes lāzeroperācijai ir augsta drošības pakāpe, tā nodrošina visaugstāko iespējamo redzes asumu, tiek veikta ambulatori, kā arī nodrošina ātru un stabilu rezultātu. Optimālie parametri redzes lāzerkorekcijai: tuvredzība (līdz -12 D), tālredzība (līdz +3 D) un astigmātisms (līdz 3 D). Lāzera tehniskas iespējas – tūvredzība līdz -14 D, tālredzība līdz +8 D, astigmatisms līdz 6 D.

Lāzerkorekcijas tehnoloģijas

Pēc Dr. Solomatina teiktā, šodien pastāv trīs redzes lāzerkorekcijas paaudzes.

1. paaudze. Virspusēja redzes lāzerkorekcija

Pārstāvji: PRK, "Epi–LASIK", "LASEK", "Trans–Epi LASIK".

Pielietojums: tuvredzība, tālredzība, astigmātisms.

Metode. Manuāli vai izmantojot eksimēra lāzeru, tiek noņemts plāns epitēlija slānis, tad lāzers maina redzes formu pēc individuāli sagatavotas redzes korekcijas programmas, atbrīvojot no nepieciešamības valkāt brilles vai kontaktlēcas.

Rehabilitācijas periods: redze tiek atjaunota 3–7 dienu laikā, bet stabilizējas tikai pēc 3–4 mēnešiem.

Priekšrocības:

+ Operācija ir saudzējoša radzenes audiem. Tas kļūst par galveno izvēles kritēriju, ja pacientam ir anatomiski ierobežojumi, piemēram, plānas radzenes gadījumā.

+ Operācijas izmaksas ir salīdzinoši zemas.

Trūkumi:

- Sāpes un diskomforts acīs saglabājas vienu nedēļu pēc operācijas.

- Redze neuzlabojas uzreiz.

- Pilnīga redzes stabilizācija notiek 3–4 mēnešu laikā.

- Metode ir efektīva tuvredzības korekcijai līdz -6 D, tālredzības korekcijai līdz +3 D un astigmātisma korekcijai līdz 3 D.

2. paaudze. "LASIK", "SuperLASIK", "FemtoLASIK"

Pielietojums: tuvredzība, tālredzība, astigmātisms.

Metode. Izmantojot mehānisku ķirurģisku instrumentu – mikrokeratomu ("LASIK" metode) vai femtosekundes lāzeru (FemtoLASIK metode) – tiek veidots "vāciņš" ~ 160 mikronu biezumā. FemtoLASIK lāzera tehnoloģija ir daudz precīzāka, salīdzinot ar LASIK metodei izmantoto mehānisko instrumentu tehnoloģiju. Abos gadījumos "vāciņš" tiek atlocīts sānos, redzes korekcija tiek veikta, izmantojot eksimēra lāzeru, kas maina radzenes formu, saskaņā ar noteikto redzes korekcijas programmu. FemtoLASIK operācijas laikā tiek veidots ļoti plāns "vāciņš" – tikai 100 mikronu biezumā. Tas nozīmē, ka pacientam paliek vairāk radzenes materiāla. Šī operācija ir komfortabla pacientam, jo netiek veikts grieziens ar mehānisko instrumentu. Tā ir saudzīgāka, kā arī ļauj labot augstās dioptrijas.

Rehabilitācijas periods: redzes atjaunošana notiek jau pirmajās 2–3 stundās.

Priekšrocības:

+ Redzes asums ir tuvu 100% jau pirmajās stundās pēc operācijas.

+ Redzes uzlabošanas efekts tūlīt pēc operācijas.

+ Redzes lāzerkorekcija ir nesāpīga un vidēji aizņem tikai 1,5 sekundes 1 dioptriju korekcijai.

+ "FemtoLASIK" metode nodrošina mazāku diskomfortu pacientam nekā klasiskā LASIK korekcija.

+ "Vāciņš" pēc "FemtoLASIK" operācijas lieliski iederas savā vietā.

+ "FemtoLASIK" metode ir īpaši ieteicama cilvēkiem, kuru profesijas ir saistītas ar augstu riska pakāpi, kur ir iespējamas acu traumas: sportistiem, karavīriem un citiem.

Trūkumi:

- Nav piemērots pacientiem ar ļoti plānām radzenēm.

- "Femto-LASIK" operācija ir salīdzinoši dārgāka.

3. paaudze. "ReLEx SMILE", "SMILE Pro"

Pielietojums: tuvredzība, astigmātisms.

Metode. Izmantojot femtosekundes lāzeru, radzenes biezumā tiek nogriezta apaļa lēca – lentikula. Ar lāzera palīdzību tiek veikts griezums smaida formā, pacelti audi un noņemta lentikula. Šī redzes korekcijas metode nesabojā radzenes augšējos slāņus.

Rehabilitācijas periods: redze tiek atjaunota gandrīz uzreiz pēc operācijas.

Priekšrocības:

+ Droša tehnoloģija – radzenes "vāciņš" netiek nogriezts un automātiski tiek izslēgtas ar griezieniem saistītas komplikācijas.

+ Acis tiek koriģētas, saudzējot radzenes augšējos slāņus.

+ Mazāk radzenes bojājumu – garengriezuma garums ir tikai daži milimetri, kas ir par 80% mazāk nekā "LASIK" vai "FemtoLASIK" metodēs.

+ Lāzerkorekcijas procedūra un atveseļošanās process ir nesāpīgs.

+ Neatkarīgi no radzenes individuālajām īpašībām nodrošina izcilus rezultātus, pat ja rodas lielas refrakcijas kļūdas.

+ Ļoti zems "sausās acs" sindroma attīstības risks.

Trūkumi:

- Nenovērš tālredzības problēmu.

- Operācijas izmaksas ir augstākas nekā citām metodēm.

Dr. Solomatina Acu centrā jau ilgus gadus ir pieejamas vairākas redzes lāzerkorekcijas metodes – visu trīs paaudžu pārstāvji. Acu ārsts rekomendē, kura metode ir piemērotāka katram klientam. Šo izvēli nosaka radzenes individuālās īpašības, kā arī tuvredzības, tālredzības vai astigmātisma pakāpe.

Foto: Publicitātes foto

Noteikumi redzes lāzerkorekcijas veikšanai

Priekšnoteikums ir vecums – jābūt vismaz 18 gadus vecam (rekomendējam no 19, 20 gadu vecuma). Gadu pirms operācijas pacienta redzei jābūt relatīvi stabilā stāvoklī.

Kontrindikācijas

Sarežģījumi redzes lāzerkorekcijai ietver grūtniecību un zīdīšanu, relatīvos vecuma ierobežojumus. Dažas autoimūnas un ķermeņa sistēmas slimības, aktīvos iekaisuma procesus, tīklenes deģeneratīvas izmaiņas un citas acu slimības, tai skaitā progresējošu tuvredzību, anatomiskās īpatnības un dažus citus aspektus.

Rehabilitācijas periods

Redzes lāzerkorekcija ir nesāpīga, tā notiek ambulatori un prasa minimālu rehabilitācijas periodu. Pēc operācijas ir jāizvairās no infekcijām un acu bojājumiem, tāpēc uz kādu laiku ir jāatsakās no baseina un sporta kluba apmeklēšanas.

Foto: Publicitātes foto

Lai veiktu acu pārbaudi un saņemtu oftalmologa ieteikumus Dr. Solomatina Acu centrā, ir jāpiesakās pa tālruni +371 67 217 317 vai tiešsaistē, aizpildot anketu.

Līdz 31.05.2024. ir iespēja pieteikties "SuperLASIK" redzes lāzerkorekcijai par īpašu cenu – 950 EUR (standarta cena 1750 EUR)*

Aizpildi pieteikuma anketu un mēs ar tevi sazināsimies, lai vienotos par ērtāko laiku vizītei.

* Operācijas izmaksas abām acīm, izmantojot "SuperLASIK" metodi. Padziļināta diagnostika un individuālas programmas sagatavošana redzes lāzerkorekcijai tiek veikta par papildus samaksu 80 eiro. Ja kāda iemesla dēļ operācija ar "SuperLASIK" metodi pacientam nav indicēta medicīnisku apsvērumu dēļ, akcijas laikā mēs piedāvājam 10% atlaidi citām redzes korekcijas metodēm.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!