Šonakt, 1. augustā, pulksten 4.22, patrulējot Ziepniekkalna apkārtnē, Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes darbinieki pamanīja stāvošu, iedarbinātu transportlīdzekli "Mazda", kura vadītājs bija aizmidzis pie stūres.

Policijas darbinieki apturēja operatīvo transportlīdzekli un uzrunāja vīrieti, kā arī piefiksēja viņa personas datus. Tā kā policistiem radās pamatotas aizdomas, ka kungs ir alkohola reibumā, viņam tika piekodināts, ka šādā stāvoklī transportlīdzekli vadīt nav pieļaujami.

Ignorējot policistu norādes, pāris minūtes vēlāk transportlīdzekļa vadītājs uzsāka kustību un policisti viņu nekavējoties apturēja. Noskaidrojās, ka vīrietim nav vadītāja apliecības, proti, viņam jau iepriekš esot piemērots vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums.

"Tev kaut kādi dzērieni ir mašīnā?" prasīja policists, uz ko dzērājšoferis parādīja "Coca-Cola" pudeli, "tīra vai atšķaidīta?" precizēja policists. Uz to dzērājšoferis atbildēja: "Nu, pagaršo!" Policists no piedāvājuma atteicās un norādīja, ka kamēr autovadītājs ir aizturēts, viņš turpināt dzert vairs nedrīkst.

Uz notikuma vietu uzreiz tika izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuri vīrietim veica alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā un konstatēja vairāk nekā divu promiļu reibumu, līdz ar to vīrietis tika nogādāts policijas iecirknī tālāko procesuālo darbību veikšanai.

Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemto transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!