Fоtо: Shutterstock
Dundagas pienotavu var iegādāties par 450 000 eiro, liecina publicētā informācija sludinājumu portālā "ss.com".

Paziņojumā norādīts, ka tiek pārdota ēka ar zemi, ražošanas iekārtām un aprīkojumu piena, kefīra, jogurta, krējuma, sviesta, biezpiena un siera ražošanai.

Ēkas pirmajā stāvā atrodas ražošanas telpas, noliktavas ar temperatūras režīmu, darbnīca un veikala telpas, savukārt otrajā stāvā ir ražošanas telpas un biroja-konferenču telpas. Tornī jeb trešajā un ceturtajā stāvā, ir dzīvojamās telpas.

Vienlaikus sludinājumā norādīts, ka uz esošās aprīkojuma bāzes pastāv iespēja attīstīt arī citu produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu.

Pienotava atrodas Dundagas centrā, blakus Dundagas pilij.

Kooperatīvās sabiedrības "Dundaga" valdes priekšsēdētājs Jānis Zadiņš apstiprināja, ka pirmie interesenti jau ir sazinājušies ar kooperatīvu.

Piena kooperatīvs "Dundaga" jūlijā apturēja ražošanu.

Zadiņš stāstīja, ka lēmumu ietekmēja vairāki faktori, tostarp augstās ražošanas izmaksas, iedzīvotāju pirktspējas samazināšanās un nepieciešamība veikt būtiskas investīcijas, lai vēsturiskajā Dundagas pienotavas ēkā izpildītu vides prasību standartus.

Iepriekšējo gadu nesegtie zaudējumi kooperatīvam veido kopumā 108 863 eiro. Ražotnē kooperatīvs nodarbināja 14 cilvēkus, bet tirdzniecībā un administrācijā - 21.

Turpmāk kooperatīva biedri pienu nodos lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai "Laura".

2022. gadā "Dundaga" strādāja ar 1,653 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,4% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kooperatīva peļņa bija 65 721 eiro pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Kooperatīvs reģistrēts 1992. gadā. Pērn kooperatīvā bija 26 biedri no Talsu un Ventspils novadiem. Kooperatīvs nodarbojas ar piena pārstrādi, piena pārstrādes produktu vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !