Foto: Pixabay

Lielbritānijas valdība ceturtdien paziņoja, ka turpinās nepiemērot muitas nodevas gandrīz visu Ukrainas preču importam līdz 2029. gadam, turpinot nodrošināt valstij labvēlīgus tirdzniecības nosacījumus pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma, atsaucoties uz "Reuters", vēsta UNN.

Lielbritānija atcēla nodokļu piemērošanu gandrīz visai valsts tirdzniecībai ar Ukrainu pēc tam, kad Krievija sāka pilna apmēra karadarbību Ukrainā pirms gandrīz diviem gadiem, un iepriekš valdībā tika panākta vienošanās, ka šis nolīgums būs spēkā līdz 2024. gada martam.

Lielbritānijas Uzņēmējdarbības un tirdzniecības ministrija ceturtdien paziņoja, ka brīvā tirdzniecība tiks pagarināta visām precēm uz pieciem gadiem, izņemot olām un mājputnu gaļai, attiecībā uz kurām nolīgums tiks pagarināts uz diviem gadiem.

Vienlaikus valdība norāda, ka Lielbritānijas uzņēmumi arī gūs labumu no nodokļu atcelšanas eksportam uz Ukrainu.

"Šis lēmums nodrošina Ukrainai, tās uzņēmumiem un iedzīvotājiem ļoti nepieciešamo ilgtermiņa ekonomisko atbalstu, kas ir ļoti svarīgs valsts atjaunošanai," sacīja Lielbritānijas tirdzniecības politikas ministrs Gregs Handss, piebilstot, ka Londonas atbalsts turpināsies "tik ilgi, cik tas būs nepieciešams".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!