Ceturtdien sākas garantēto atlīdzību izmaksu process AS "PNB Banka" klientiem. Lai optimizētu izmaksu procesu un sakārtotu klientu plūsmu, katrai AS "PNB Banka" klientu grupai izstrādāta kārtība, kā saņemt valsts garantēto atlīdzību, portālu "Delfi" informēja bankā "Citadele".

"Delfi" jau ziņoja, ka no 15. augusta ir apturēta "PNB bankas" darbība. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu. Eiropas Centrālā banka kā "PNB bankas" tiešais uzraugs nolēma atzīt "PBN banku" par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt "PNB bankas" noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ārkārtas sēdē nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu "PNB bankā" un lēma par noguldījumu nepieejamību.

Daļai klientu ne ceturtdien, ne tuvākajās dienās nekur nav jādodas – atlīdzību viņi saņems automātiski. Arī pārējos klientus "Citadele" aicina iespēju robežās plānot vizīti nākamajās dienās un nedēļās. Ņemot vērā pieteikuma apstrādes laiku un cilvēku skaitu, kam primāri nepieciešams pārskaitīt VSAA maksājumus, paredzams, ka izmaksu process aizņems vismaz mēnesi.

Klientiem, kuri paspējuši atvērt kontu "Citadelē" līdz 22. augustam, garantētā atlīdzība automātiski tiks ieskaitīta norēķinu kontā. Šiem klientiem nekur nav jādodas.

Savukārt tās privātpersonas, VSAA pensiju un pabalstu saņēmēji, bez konta bankā "Citadele" no ceturtdienas veselu mēnesi varēs doties uz noteiktām AS "PNB Banka" filiālēm, dokumentu parakstīšanai līdzi ņemot pasi vai ID karti. Pensija vai pabalsts tiks pārskaitīts uz automātiski atvērto bankas Citadele kontu vai jebkuras citas bankas kontu.

Pamatīgas cilvēku rindas ceturtdien novērojamas arī Daugavpilī.

Privātpersonas ar kontu bankā "Citadele" aicināti nedoties uz filiālēm un tā vietā internetbankā aizpildīt brīvas formas rīkojumu par garantēto atlīdzību saņemšanu bankas "Citadele" kontā.

Privātpersonas bez konta bankā "Citadele" atlīdzību varēs saņemt pēc pieteikuma aizpildīšanas "Citadeles" filiālēs, līdzi ņemot pasi vai ID karti. Nauda tiks ieskaitīta jebkurā norādītajā kontā.

Privātpersonas, kurām kustību ierobežojumu dēļ ir sarežģīti vai neiespējami nokļūt filiālēs aicināti noformēt notariāli apstiprinātas vai bāriņtiesas izsniegtas pilnvaras konta atvēršanai "Citadelē". AS "PNB Banka" formētās pilnvaras nebūs derīgas. Labklājības Ministrija ir uzrunājusi pašvaldības ar aicinājumu piešķirt atlaides un atvieglojumus notāra pakalpojumu apmaksai par pilnvaru sagatavošanai mājas apstākļos.

Savukārt nerezidenti un juridiskie klienti tiks apkalpoti atsevišķā kārtībā – ar to iespējams iepazīties "Citadele" mājaslapā un infografikā. Visi klienti ir aicināti rūpīgi ievērot izmaksu kārtību un ņemt vērā, ka izmaksu procesā notiek klientu datu apmaiņa starp vairākām institūcijām, kas var aizņemt līdz trīs dienām. "PNB Banka" filiāles strādās vēl mēnesi un nepieciešamības gadījumā to darbības laiks tiks pagarināts, savukārt izmaksām varēs pieteikties piecu gadu laikā.

Tiek uzvērts, ka 99,2% "PNB Banka" klientu garantētās atlīdzības veidā saņems savus noguldījumus pilnībā. Visas atlīdzības summas līdz 100 000 eiro tiks segtas no Noguldījumu garantiju fonda (NGF) un tiks izmaksātas īpašniekiem. Garantētā atlīdzība attiecas uz algām, pensijām, bankas klientu noguldījumiem un to procentiem, kas uzkrāti līdz 2019. gada 15. augustam.

"PNB Banka" filiāles, kur no šodienas jāvēršas VSAA pensiju un pabalstu saņēmējiem:

Rīgā:


 • Ernesta Birznieka-Upīša iela 21, Rīga

 • Kurzemes prospekts 1A, Rīga

 • Stirnu iela 26, Rīga

 • Mazā Nometņu iela 27, Rīga

 • Augusta Dombrovska iela 23, Rīga

 • Raiņa bulvāris 11, Rīga


Ārpus Rīgas:


 • Pionieru iela 2, Bauska

 • Lapsu iela 23, Cēsis

 • 59 Rīgas iela, Daugavpils

 • Vienības iela 1A, Jēkabpils

 • Katoļu iela 18, Jelgava

 • Talsu šoseja 25, Jūrmala

 • Sūru iela 2, Kuldīga

 • Graudu iela 45, Liepāja

 • Rūpniecības iela 49, Madona

 • Atbrīvošanas aleja 103, Rēzekne

 • Skolas iela 4e, Salaspils

 • Dundagas iela 18, Talsi

 • Rīgas iela 4, Valmiera

 • Aleksandra iela 16, Ventspils


Papildu informācija "PNB Banka" klientiem:

"PNB Banka" informācijas tālrunis: 67041100
FKTK informācijas tālrunis: 67774938

FKTK e-pasts bankas klientiem: pnbbanka@fktk.lv.

Šogad jūnija beigās bankas pārstāvji informēja, ka ASV un Eiropas investoru grupa iegādājusies 60% "PNB bankas" akciju, jauno akcionāru neatklājot. Taču Latvijas Televīzija vēstīja, ka viens no jaunajiem bankas īpašniekiem ir miljardieris Rodžers Tamrazs. 1940. gadā Ēģiptē dzimušais Tamrazs ir ASV pilsonis. Viņa biznesa aktivitātes visvairāk saistītas ar naftas un gāzes sektoru un banku jomu Tuvajos Austrumos, taču viņš darbojies arī citur pasaulē.

Savukārt FKTK priekšsēdētāja Kristīne Černaja-Mežmale medijiem norādīja, ka FKTK ieskatā "PNB bankas" akciju pārdošanas darījums nav pabeigts līdz galam.

Tāpat ziņots, ka Starptautiskais investīciju strīdu izskatīšanas centrs (International Centre for Settlement of Investment Disputes (ICSID)) izskata 2017. gadā iesniegto "PNB bankas", Grigorija Guseļņikova un viņa ģimenes locekļu prasību pret Latvijas valsti par "negodīgu, patvaļīgu, nepareizi motivētu un nepamatotu regulatīvu pieeju, ko attiecībā pret banku īstenojušas Latvijas iestādes".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!