Foto: Unsplash/Andre Taissin

Vairāk nekā puse jeb 52% strādājošo Latvijas iedzīvotāju izvēlētos 80 eiro iemaksas pensiju trešajā līmenī iepretim algas pielikumam 50 eiro apmērā, ja darba devējs piedāvātu šādu izvēli, liecina "Luminor" bankas veiktā aptauja.

34% izvēlētos algas palielinājumu. Tikmēr 14% svārstījās un nevarēja izlemt.

Arī 2021. gadā veiktajā aptaujā rezultāti bija līdzīgi – toreiz par labu 80 eiro iemaksām pensijai izteicās 50% strādājošo iedzīvotāju, savukārt trešdaļa (33%) deva priekšroku algas pielikumam.

"Tas, ka liela iedzīvotāju daļa labprāt gribētu, lai darba devējs veic iemaksas viņu pensiju 3. līmenī, ir pozitīva tendence un norāda, ka iedzīvotāji apzinās pensijas uzkrājumu nepieciešamību un labprāt izvēlētos šādu iespēju. Turklāt pensiju 3. līmenī uzkrātie līdzekļi ilgtermiņā aug, pateicoties finanšu tirgu pieaugumam un salikto procentu spēkam, kas nozīmē, ka jau nopelnītais kapitāls turpina pelnīt jaunu kapitālu. Tas ir labs signāls darba devējiem apdomāt šāda motivējoša papildu labuma ieviešanu," saka "Luminor" Aktīvu pārvaldīšanas un pensiju daļas vadītājs Atis Krūmiņš.

Lai gan aptaujas rezultāti liecina, ka iemaksas pensiju 3. līmenī ir pietiekami motivējošs instruments, kopējais informētības līmenis par darba devēja iemaksām darbinieku pensijas uzkrājumam arvien ir zems, turklāt arī darba devēju iesaiste vēl nav īpaši augsta.

"Luminor" bankas aptauja Latvijā veikta 2023. gada oktobra beigās sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat", aptaujājot 903 respondentus, kuri strādā algotu darbu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!